Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Miała tylko 3 miesiące! Media o produkcji Polsatu: „To największa katastrofa w historii stacji”. Czy Miszczak za to odpowie?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 24.11.2023 14:58

Miała tylko 3 miesiące! Media o produkcji Polsatu: „To największa katastrofa w historii stacji”. Czy Miszczak za to odpowie?

Edward Miszczak
Niska oglądalność nowego programu Polsatu. Fot. KAPiF

Jesienna ramówka Polsatu właśnie dobiegła końca. To może oznaczać tylko jedno — czas na podsumowanie wyników oglądalności. Te okazały się niezbyt satysfakcjonujące dla dyrektora programowego telewizji Polsat, Edwarda Miszczaka. Dziennikarz objął ster stacji na początku 2023 roku. Wyniki programów, które wprowadził na antenę, niestety nie są zadowalające! 

Podsumowanie wyników oglądalności w Polsacie - czy stacja ma się czym martwić?

Edward Miszczak awansował na dyrektora programowego stacji Polsat na początku 2023 roku. Od tamtej chwili dziennikarz zakasał rękawy i zajął się wprowadzaniem na antenę istnych rewolucji. Część z nich nie spodobała się widzom. 

Wiadomość o tym, że Katarzyna Dowbor, która dotychczas prowadziła program “Nasz Nowy Dom”, zostanie zastąpiona przez Elę Romanowską, odbiła się szerokim echem wśród fanów Polsatu. Ci zapowiedzieli bunt poprzez wybór konkurencyjnych stacji. 

Czyżby groźby Internautów zaczęły przynosić skutki? Może to sugerować podsumowanie wyników oglądalności po zakończeniu jesiennej ramówki. Zdaniem mediów jest to: “największa katastrofa w historii stacji”. Czy Edward Miszczak za nią odpowie? W kuluarach aż huczy od plotek!

Edward Miszczak usuwa popularny program z głównej anteny Polsatu. Co na to widzowie? Kolejna klęska Edwarda Miszczaka? To już definitywny koniec. Gwiazdy Polsatu nie kryją żalu

Niska oglądalność nowego programu Polsatu

Właśnie zakończyła się emisja nowego programu Polsatu "Temptation Island", który został wprowadzony na antenę we wrześniu. Reality-show prowadzone przez Michała Figurskiego miało zrewolucjonizować wyniki stacji w pozytywny sposób, jednak przewrotny los chciał, że wyszło całkiem odwrotnie. Oficjalnie poinformowano, że kolejny sezon show nie odbędzie się, ponieważ nie udało mu się zaciekawić wystarczającej ilości fanów. 

Pracownicy stacji w nieoficjalnych rozmowach mówią, że ta propozycja Polsatu okazała się największą katastrofą w jego historii – czytamy na łamach “Plotka”.

Wyniki oglądalności “Temptation Island” niestety pokrywają się z tymi smutnymi plotkami:

Średnia oglądalność wszystkich premierowych odcinków programu "Temptation Island Polska" wyniosła zaledwie 134 tys. widzów, co przełożyło się na 2,20 proc. udziału stacji w rynku wśród wszystkich widzów, 3,20 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 2,83 proc. w grupie 16-59 – podaje portal “Wirtualne Media”, który podpiera się danymi Nielsen Audience Measurement.

Co ta sytuacja oznacza dla Edwarda Miszczaka?

ZOBACZ TEŻ: Edward Miszczak zrobił wczoraj tajne spotkanie z nowym składem „TTBZ”. Wiemy, kogo przyłapali paparazzi

Kto pracuje nad kolejną ramówką Polsatu?

Według nieoficjalnych informacji publikowanych przez “Wirtualne Media” klęska jesiennej ramówki Polsatu odbiła się na dyrektorze programowym stacji, Edwardzie Miszczaku. W związku z niską oglądalnością przygotowanie wiosennej odsłony ramówki miało zostać przekazane prezesowi, Stanisławowi Janowskiemu, oraz wicedyrektorce programowej, Katarzynie Wajdzie. Edward Miszczak miał z kolei zostać konsultantem.

Edward Miszczak cały czas odpowiada za kwestie ramówkowe w Telewizji Polsat – poinformował wbrew plotkom rzecznik prasowy Polsatu, Tomasz Matwiejczuk. 

Sprzeczne doniesienia na ten temat nie zmieniają faktu, iż między prezesem Polsatu a dyrektorem programowym miało dojść do spięcia.

Relacje między Edwardem Miszczakiem a prezesem Polsatu Stanisławem Janowskim są od dawna napięte, a obecnie stanęły na ostrzu noża. Powodem są słabe wyniki wiosennej ramówki i porażka nowości wprowadzonych przez Miszczaka – twierdzi portal Wirtualne Media. 

Projekt bez nazwy - 2023-11-24T144626.925.png
Niska oglądalność nowego programu Polsatu. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-11-24T144617.876.png
Niska oglądalność nowego programu Polsatu. Fot. KAPiF

źródło: plotek.pl

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?