Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Menedżer Krzysztofa Krawczyka żegna Lucjana Czernego. ,,Cudowny człowiek, znakomity aktor i autor, śląska dusza”
Karol Osiński
Karol Osiński 30.03.2021 20:06

Menedżer Krzysztofa Krawczyka żegna Lucjana Czernego. ,,Cudowny człowiek, znakomity aktor i autor, śląska dusza”

Krzysztof Krawczyk
fot. screen youtube@ Lista Śląskich Szlagierów Szlagierowopl

Dziś rano kraj obiegła bardzo smutna informacja o śmierci znanego kabareciarza i wokalisty Lucjana Czernego. Człowiek wielu talentów został pożegnany przez zasłużone grono polskich artystów. Kilka słów dodał od siebie także menadżer Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Kosmala – Cudowny człowiek, znakomity aktor i autor, śląska dusza – napisał na Facebooku.

Krzysztof Krawczyk jeszcze nie odniósł się do śmierci Lucjana Czernego, jednak jego menadżer wspomniał, że w latach 80. występy zmarłego kabareciarza otwierały koncerty piosenkarza. Kosmala pożegnał przyjaciela.

Lucjan Czerny nie żyje

W swojej karierze zawodowej Lucjan Czerny próbował swoich sił w wielu profesjach i za każdym razem wychodziło mu to bardzo dobrze. Pracował jako kabareciarz, konferansjer radiowy, wodzirej, aktor, a także pisał teksty piosenek.

Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła polskim światem artystycznym. Dyrektor Śląskiego Festiwalu Operetki i Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg, Sylwester Targosz-Szalonek pożegnał zmarłego artystę na Facebooku, używając gwary Śląskiej:

Kochany Lucjanie, znołeś mie od bajtla. Pierw RadioTop, a późnij inksze radia i telewizje. Powtarzoł żeś, że mom durch trenować sztima i piknie śpiewać. Robia co moga i obiecuja Ci, że dalej tak bydzie […] Lucek, Ty pieronie, aleś numer nom wywinył w ten ciulaty czas. Lucjan Czerny Durch bydziesz w moim sercu – napisał dyrektor.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Lucjan Czerny założył śląską Kapelę z Katowic. Swoją karierę radiową rozwinął dzięki prowadzonym audycjom w Radiach TOP oraz Piekary. Miał także przyjemność występować w kilku produkcjach filmowych. Grał także tzw. support przed występami, których gwiazdą był Krzysztof Krawczyk.

Andrzej Kosmala żegna Lucjana Czernego

Andrzej Kosmala, agent Krzysztofa Krawczyka nie zapomniał o swoim wieloletnim przyjacielu i uczcił jego pamięć za pomocą kilku słów na Facebooku.

Jeszcze kilka dni temu przypomniałem opening act w wykonaniu Lucka podczas koncertu Krzysztofa Krawczyka w 1986 roku w Gorzowie. W latach 80 jego występ otwierał koncerty Krawczyka. Grał rodaka zza oceanu: Ediego z Filadelfii – wspomina postać Czernego Andrzej Kosmala.

Krzysztof Krawczyk nie odniósł się jeszcze do całej sytuacji, jednak bez wątpienia jest to spowodowane jego problemami zdrowotnymi. Andrzej Kosmala nazwał Czernego przyjacielem, i jak twierdzi, ze łzami w oczach pożegnał zmarłego artystę:

– Cudowny człowiek, znakomity aktor i autor, śląska dusza. Lucek piszę to i płaczę. Żegnam Cię Przyjacielu! Do zobaczenia! R.I.P. – napisał Andrzej Kosmala na Facebooku.

Rodzinie zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

Zobacz zdjęcie:

Andrzej Kosmala, menadżer Krzysztofa Krawczyka pożegnał Lucjana Czernego na Facebooku.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: facebook.com, tvp.info

Powiązane
dawne gwiazdy telewizji
Rozpoznasz TE gwiazdy z dawnych lat?! Porządna zagwozdka dla Polaków, spróbuj swoich sił