Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Urodziła bliźnięta w wieku 59 lat. Najstarsza matka w Polsce ledwo wiąże koniec z końcem, drży o swoje dzieci
Karol Osiński
Karol Osiński 25.12.2020 23:50

Urodziła bliźnięta w wieku 59 lat. Najstarsza matka w Polsce ledwo wiąże koniec z końcem, drży o swoje dzieci

Matka
fot. Jan BIELECKI/East News

Matka, która urodziła bliźnięta w wieku 59 lat, dzisiaj boryka się z problemami finansowymi. Barbara Sienkiewicz, aktorka, która miała przyjemność grać głównie drugoplanowe role, nigdy nie zdobyła takiego rozgłosu dzięki występom na ekranie, jak przez późne macierzyństwo. W 2014 roku okazało się, że jest najstarszą matką w Polsce. Aktorka drży o zdrowie dwójki swoich dzieci.

Barbarę Sienkiewicz mogliśmy podziwiać w takich serialach jak Klan, Ranczo, czy M jak miłość. Dodatkowo stworzyła własny teatr, w którym reżyseruje rozmaite spektakle, a nawet w nich gra. Niemniej to i tak za mało, by przebić to, czym najbardziej zasłynęła.

Barbara Sienkiewicz – najstarsza matka w Polsce

W udzielanych wywiadach, od zawsze podkreślała, że nie zależy jej na sławie, zatem postanowiła skierować swoją karierę ku teatrowi, a telewizję, czy kino odstawiła na bok. Pierwsze kroki w karierze zawodowej stawiała w Warszawie, a konkretnie w Państwowym Teatrze Lalka. Swój pierwszy spektakl rozegrała w styczniu 1977 roku.

Całe życie unikała rozgłosu, aż do czasu, kiedy okazało się, że Barbara Sienkiewicz jest najstarszą matką w Polsce. W 2014 roku w wieku 59 lat urodziła bliźnięta, córeczkę Anię i synka Piotrusia. Pojawiły się nawet spekulacje, że aktorka poddała się zapłodnieniu metodą in vitro.

Pani Barbara stanowczo zdementowała plotki i utrzymywała, że w ciążę zaszła w sposób naturalny. Po narodzinach dzieci zmieniła swoje nastawienie do mediów. Chętnie udzielała wywiadów i często odpowiadała na zadawane pytania. Pojawiała się także w programach telewizyjnych, gdzie opowiadała o zaletach i wadach późnego macierzyństwa.

Co więcej, stwierdziła, że wcześniej nie decydowała się na ciążę, gdyż nie była na to gotowa psychicznie i biologicznie. Niechętnie natomiast wspominała o ojcu dzieci, zdradzając jedynie, że bliźniaki nie mają żadnego kontaktu z ojcem, a on sam nie ma do nich praw.

Barbara Sienkiewicz o trudnej sytuacji materialnej

Jak wiadomo, utrzymanie dzieci wiąże się z dużymi kosztami, jednak aktorka utrzymywała się jedynie z bardzo małej emerytury, która wynosiła 1250 zł. Na tę ciężką sytuację zwrócił uwagę prezes Związku Artystów Scen Polskich – Olgierd Łukaszewicz.

Mężczyzna zwrócił się o pomoc do władz, ponieważ najstarsza matka w Polsce nie otrzymała zasiłku macierzyńskiego. Za powód takiej decyzji uznawano niepłacenie przez Barbarę Sienkiewicz dobrowolnych składek, które w Polsce wynoszą tysiąc złotych. Przy jej emeryturze byłoby to ciężkie.

Kolejna sprawa jest taka, że polskie prawo zakazuje łączenia zasiłku macierzyńskiego z emeryturą. Zatem świadczenie aktorce nie zostało przyznane i dopiero 500+ pozwoliło jej stanąć na nogi i nieco naprawić sytuację materialną.

Barbara Sienkiewicz przestała udzielać się medialnie i wiedzie spokojne życie w Warszawie. W dalszym ciągu nie opuszcza jej lęk o przyszłość sześcioletnich bliźniąt, gdyż dzieci starszych matek często padają ofiarami kpin ze strony rówieśników. Na ten moment z dziećmi aktorki wszystko jest w porządku.

Zobacz zdjęcia:

Matka

Barbara Sienkiewicz jest najstarszą matką w Polsce.

Matka

Aktorka urodziła bliźniaki w wieku 59 lat.

Matka

Aktorka nie otrzymała zasiłku macierzyńskiego, o który stara się od dłuższego czasu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plejada.pl