Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Podczas pożaru budynku mieszkalnego w Jekaterynburgu, jedna z ofiar przed śmiercią publikowała wpisy na twitterze
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 16.01.2021 12:27

Podczas pożaru budynku mieszkalnego w Jekaterynburgu, jedna z ofiar przed śmiercią publikowała wpisy na twitterze

Bydgoszcz
lelum.pl

Nie żyje sześcioletnie dziecko oraz jego matka, która w mediach społecznościowych błagała o pomoc. Kobieta i jej pociecha znalazły się w pożarze dziewięciopiętrowego budynku w Jekaterynburgu w Rosji. W sumie zginęło osiem osób, których nie udało się uratować z płomieni — przekazuje portal TVP Info.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło we wtorek nad ranem. Gdy służby dotarły na miejsce, paliło się mieszkanie na drugim piętrze, a w całym budynku było mnóstwo dymu. Wcześniej matka błagała o pomoc za pośrednictwem Twittera.

Matka z dzieckiem prosiła o pomoc

Do akcji przystąpiło dziewięć jednostek straży pożarnej, które w sumie ewakuowały 90 osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji, na które powołuje się agencja RIA Nowosti, poinformowało, że wśród ofiar jest 38-letnia Natasza i jej sześcioletnia córka Vera.

Ofiara kilkanaście minut błagała o pomoc, co jakiś czas publikując rozpaczliwe wpisy na Twitterze. Niestety, ale sie jej nie doczekała.

Pomocy. Płoniemy. Wezwijcie strażaków. Jestem zamknięta z dzieckiem. Mieszkanie na dole płonie, dusimy się. Na dziewiątym piętrze umieramy — zdołała napisać, jak przekazuje dalej portal.

Matka z dzieckiem zginęli w pożarze

Na miejscu pracowały odpowiednie służby, które starały się dociec, co mogło być przyczyną pożaru. Rosyjskie służby na wstępie wskazywały nieostrożne obchodzenie się z ogniem, zwarcie instalacji elektrycznej lub awarię sprzętu.

W sumie w pożarze zginęło osiem osób. Służby starały się ustalić tożsamości pozostałych ofiar. Jednak niestety to niejedyny podobny przypadek, do którego doszło ostatnio w Rosji.

13 stycznia doszło do pożaru bloku w Chabarowsku. Jak poinformowały rosyjskie media, tam w zdarzeniu zginęło pięć osób. Kwestia ochrony przeciwpożarowej w Rosji to poważny problem.

Władze kraju nie radzą sobie z kolejnymi pożarami, które wybuchają tam stosunkowo często od wielu lat. To z kolei wiąże się z dużą liczbą ofiar, którymi głównie są dzieci oraz osoby starsze.

Pożary lasów w Rosji w 2010 roku

Przypomnijmy, że w 2010 roku Rosja zmagała się falą pożarów lasów, które nawiedziły kraj w związku z suszą. Trwały one od końca lipca do początku września. W żywiole straciło życie wtedy 54 osoby, a wiele innych zostało poszkodowanych.

Ogień strawił ponad 2000 budynków, które dla niektórych były całym dorobkiem życia. W akcjach ratunkowych brali udział strażacy, wojsko i inne służby ratunkowe. Do walki z pożarem włączali się także zwykli ludzie, którzy próbowali ratować swój dobytek.

Prezydent Dmitrij Miedwiediew ogłosił wtedy stan wyjątkowy w 7 regionach z powodu pożarów, a w 28 innych z powodu nieurodzaju wywołanych suszą.

Niestety to niejedyne przykre informacje, o których ostatnio donosiliśmy.

Polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: TVP Info

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania