Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Marta Lempart ujawniła całą prawdę na temat swojego związku. „Wypełniamy lesbijski stereotyp”
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 30.01.2021 17:54

Marta Lempart ujawniła całą prawdę na temat swojego związku. „Wypełniamy lesbijski stereotyp”

Marta Lempart
fot. facebook.com/@martamlempart

Marta Lempart stała się twarzą Strajku Kobiet. Nie jest żadną tajemnicą, że sama zainteresowania pozostaje w homoseksualnej relacji, jednak o jej partnerce niewiele wiadomo oprócz tego, że również działa na rzecz praw kobiet. Teraz prawda o związku Marty Lempart z Natalią Pancewicz wyszła na jaw. Wypełniamy lesbijski stereotyp – wyznała aktywistka.

Kim jest Natalia Pancewicz? O kobiecie nie wiadomo za wiele. Zawsze jest obok Marty Lempart i wyraźnie widać, że ją wspiera. Wygląda na to, że przewodnicząca Strajku Kobiet może na nią liczyć.

Marta Lempart: partnerka

Partnerką Marty Lempart jest Natalia Pancewicz. Kobiety zamieszkały ze sobą po czterech miesiącach znajomości. Okazuje się, że Natalia najpierw poznała… psa swojej dziewczyny! Marta Lempart o wszystkim opowiedziała w wywiadzie udzielonym dla Wysokich Obcasów w 2017 roku.

Powiedziała, że kiedy wyjeżdżała, to zostawiała swoją sunię znajomym pod opieką i dawała im wtedy również klucze. Dodała, ze bez przerwy ktoś u niej pomieszkiwał lub nocował.

Przewijało się tam wtedy mnóstwo ludzi, pod moją nieobecność odbywały się imprezy. Kiedy sprzedawałam mieszkanie, miałam w perspektywie odzyskiwanie ok. 50 par kluczy. I w tym mieszkaniu przechodnim bywała pod moją nieobecność Natalia – wyznała działaczka.

Natalia Pancewicz na co dzień pracuje jako trenerka wokalna. Okazuje się, że kobieta jest też uzdolnioną wokalistą. W Ogólnopolskim Strajku Kobiet pełni rolę „koordynatorki helpdesku”.

Do jej zadań należy m.in. wsparcie grup lokalnych, zaopatrzenie rzeczowe i finansowe tych grup, opieka nad mediach społecznościowymi, a także koordynacja „pogotowia graficznego”.

Marta Lempart i Natalia Pancewicz

Prywatnie kobiety mieszkają razem we Wrocławiu, gdzie wspólnie opiekują się swoimi dwoma psami: Bajką i Fraszką. Marta Lempart nie ukrywa, że nie ma w sobie instynktu macierzyńskiego, za to marzy o ślubie z Natalią.

Dopiero w 2014 roku w marcu zaczęłyśmy rozmawiać przez Fejsa. Po czterech miesiącach znajomości zamieszkałyśmy razem. Wypełniamy lesbijski stereotyp – kilka spotkań i wspólne mieszkanie – wyznała Lempart.

Rodzice Marty Lempart długo nie wiedzieli, że ich córka jest lesbijką. Aktywistka przyznała im się dopiero wtedy, kiedy była na drugim roku studiów. Jak sama twierdzi, jej rodzicom zajęło około roku, aby w pełni zaakceptować i przyjąć ten fakt.

Na szczęście wszystko się ułożyło, a, jak twierdzi działaczka, teraz jej mama ma świetne relacje z Natalią. Zdarza się im nawet… knuć i debatować nad błędami Marty. O wszystkim aktywistka opowiedziała w Wysokich Obcasach.

Co myślicie o Strajku Kobiet? Wiedziałyście, że Marta Lempart ma partnerkę?

Zobacz zdjęcia:

Marta Lempart

Marta Lempart opowiedziała nieco o swojej relacji z Natalią Pancewicz.