Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jakie wykształcenie ma Marta Lempart? Prawda może zaskoczyć wielu
Oktawian Góral
Oktawian Góral 03.02.2021 18:34

Jakie wykształcenie ma Marta Lempart? Prawda może zaskoczyć wielu

marta lempart
fot. East News/Piotr Molecki

Marta Lempart jest jedną z najgłośniejszych postaci ostatnich miesięcy. Nic dziwnego, kobieta stała się liderką Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, w którym walczy o dostęp do legalnych i bezpiecznych zabiegów przerywania ciąży. Wokół osoby Marty Lempart narosło wiele pytań.

Marta Lempart jest jedną z liderek i chyba najbardziej rozpoznawalną postacią Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Już w 2016 roku zainicjowała Czarny Marsz w obronie praw kobiet do przerywania ciąży.

Wówczas to w Sejmie do dalszych prac skierowano projekt „Stop aborcji”, co na dobrą sprawę oznaczało włożenie go do zamrażarki sejmowej.

Marta Lempart nie ustaje

O Marcie Lempart i OSK zrobiło się znowu głośno przed kilkoma miesiącami, gdy Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej wydał orzeczenie o niezgodności z ustawą zasadniczą zabiegu przerywania ciąży z przyczyn embriopatologicznych.

Po ogłoszeniu wyroku, na ulice polskich miast, również tych najmniejszych, wyszły wielotysięczne demonstracje, które nie ustają po dziś dzień. Na czele demonstracji odbywających się w Warszawie stanęła Marta Lempart.

Kobieta znalazła się na świeczniku mediów – zarówno tych powszechnie uważanych za liberalne, jak i tych konserwatywnych. Dziennikarze „Super Expressu” zadali sobie pytanie o to, jakie wykształcenie ma Marta Lempart. Odpowiedź na tę kwestię może wielu zaskoczyć.

Jakie wykształcenie ma Marta Lempart?

Okazuje się, że liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet jest osobą dobrze wykształconą. Kariera Marty Lempart związana była z krajową administracją publiczną, ale także z… budownictwem.

Jak informują dziennikarze „Super Expressu” Marta Lempart ukończyła prawo, a także kształciła się i złożyła egzaminy w Krajowej Szkole Administracji Publicznej – szkole kształcącej elitę polskich urzędników. Zdanie egzaminów w tej instytucji otwiera drzwi do wielu wysokich stanowisk w ministerstwach, czy kancelariach prezydenta lub premiera.

„SE” donosi, że Lempart pracowała jako urzędniczka w ministerstwie. To jej zasługą jest ustawa o polskim języku migowym. Dzięki zapisom tej ustawy, ustalono normy dotyczące pojawiania się lektora języka migowego np. w telewizji.

Ponadto Marta Lempart pracowała w Komisji Ekspertów ds. Praw Osób z Niepełnosprawnościami, którą powołano przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Zaskakujący może być fakt, że liderka OSK przez wiele lat związana była z… budownictwem. Jak wskazuje „SE”, Marta Lempart wraz ze swoim ojcem prowadziła firmę budowlaną. Okazuje się więc, że doświadczenie i wiedza z zakresu zarządzania, jaką zdobyła kobieta w trakcie swojej kariery, jest teraz wykorzystywana podczas organizacji strajków.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: