Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pisaliśmy o ich niezwykłym związku. Małżeństwo z zespołem Downa rozdzielono, doszło do tragedii
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 07.01.2021 17:41

Pisaliśmy o ich niezwykłym związku. Małżeństwo z zespołem Downa rozdzielono, doszło do tragedii

Małżeństwo
Źródło: https://www.instagram.com/maryanneandtom/

Wielokrotnie już pisaliśmy o małżeństwie z zespołem Downa. Tommy i Maryanne Pillingowie wzięli ślub ponad 25 lat temu. Byli naprawdę szczęśliwą parą, aż do momentu, kiedy doszło do tragedii. Tommy odszedł z tego świata w Nowy Rok, chorował wcześniej na koronawirusa.

Jak podaje The Guardian, mężczyzna w połowie grudnia trafił do szpitala z powodu infekcji klatki piersiowej. Lekarze do końca walczyli o jego życie, jednak walka spełzła na niczym. Tommy Pilling zmarł w wieku 62 lat, zostawiając swoją ukochaną, z którą żył przez blisko trzy dekady.

Małżeństwo z zespołem Downa zostało rodzielone

Małżeństwo mieszkało w angielskim Southend-on-Sea. Widać było, że ich związek był przepełniony szczerą miłością, która musiała przejść bardzo wiele.

Wielokrotnie podkreślali, że bez pomocy swoich najbliższych ich pełne szczęście i małżeństwo nie doszłoby do skutku. Tommy i Maryanne zapisali się na kartach historii jako pierwsza para z zespołem Downa, która powiedziała sobie sakramentalne „tak”.

Poznali się na początku lat 90. ubiegłego wieku, w 1990 roku, kiedy oboje pracowali w kuchni w ośrodku dla niepełnosprawnych. Bardzo szybko stali się niemalże nierozłączni, Tommy poprosił swoją wybrankę serca o rękę po kilkunastu miesiącach!

Dwa lata później para wzięła ślub, tym samym udowadniając wszystkim niedowiarkom, że miłość nie ma żadnych granic: czy to chodzi o wiek, stan społeczny, majątkowy, wyznanie czy zespół wad wrodzonych. Na ich weselu bawiło się ok. 250 osób!

Para założyła nawet wspólne konto na Instagramie, gdzie publikuje zdjęcia ze swojego życia codziennego. Można znaleźć tam nawet kilka kadrów z dnia ich ślubu. Więcej zdjęć możecie znaleźć na ich oficjalnym koncie o nazwie @maryanneandtom.

Słynne małżeństwo z zespołem Downa. Tommy cierpiał na poważną chorobę

Przez ostatnie 5 lat swojego życia Tommy musiał borykać się z poważną chorobą. Zdiagnozowano u niego demencję, a w 2019 roku miał już problemy, aby rozpoznać swoją żonę.

Siostra Maryanne, w jednym z wywiadów dla Daily Mail zdradziła, że Tommy czasami miewał ataki w nocy, podczas których odpychał żonę i krzyczał, że jej nie zna. Zrozpaczona i zasmucona kobieta szukała pomocy u siostry.

Dokładnie 1 grudnia 2020 roku Tommy Pilling trafił do szpitala z powodu infekcji klatki piersiowej. The Guardian donosi, że 17 grudnia wyszło na jaw, iż mężczyzna został zakażony COVID-19. Zmarł w Nowy Rok, mając 62 lata.

Para była nierozłączona i zakochana w sobie po uszy przez blisko trzy dekady. Nagle Maryanne została zupełnie sama, a jej krewni obawiają się, że nie poradzi sobie po nagłej śmierci męża. Na szczęście ma jeszcze rodzinę, która z pewnością pomoże pozbierać jej się po tym ogromnym ciosie.

Zobacz zdjęcia:

małżeństwo
fot. popularne.pl

Para wzięła ślub prawie 30 lat temu. Przeszli do historii jako pierwsze małżeństwo z zespołem Downa.

Małżeństwo
Źródło: https://www.instagram.com/maryanneandtom/

Niestety, ale Tommy zmarł w Nowy Rok.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: The Guardian, Daily Mail, WP Kobieta, instagram.com

Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz