Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy z wosku. Była Para Prezydencka w muzeum w Krakowie
Robert Głowacki
Robert Głowacki 08.10.2019 18:59

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy z wosku. Była Para Prezydencka w muzeum w Krakowie

ŚLUB
facebook.com/poloniawaxmuseum/

Kwaśniewscy z wosku. W Krakowie powstało muzeum figur woskowych, a wśród zawoskowanych nie brakuje wybitnych postaci także polskiego show-biznesu i polityki. Pośród eksponatów znajdziemy ojca Rydzyka, dwóch papieży, a także byłą Parę Prezydencką. Kto jeszcze znalazł się w zaszczytnym gronie?

Kraków poszedł śladami Londynu i doczekał się własnego muzeum z woskowymi podobiznami. Mało kto wie, że na krakowskim rynku od ponad trzech lat można podziwiać woskowe podobizny najbardziej popularnych Polaków i nie tylko. Wśród figur są: Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy, Tadeusz Rydzyk, Jurek Owsiak, a nawet sam Lech Wałęsa. Muzeum to doskonała atrakcja dla turystów i nie tylko! Jesteście ciekawi, jak wygląda była Para Prezydencka w woskowym wydaniu?

Muzeum woskowe w Krakowie

Już nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby móc zrobić sobie zdjęcie z woskowymi podobiznami największych tego świata. Mało kto wie, że od ponad trzech lat w Krakowie istnieje Polonia Wax Museum, w którym znajdziemy podobizny nie tylko zagranicznych osobistości świata polityki i rozrywki, lecz również polskie. Wśród woskowych eksponatów rekordy popularności biją Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy, Lech Wałęsa, ojciec Tadeusz Rydzyk, Jurek Owsiak, Józef Piłsudski, Jan Paweł II, Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Lech i Maria Kaczyńscy, Spidermana, a nawet Piraci z Karaibów. Muzeum to prawdziwa gratka nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Kwaśniewscy

Muzeum woskowe w Krakowie powstało w 2016 roku zainspirowana organizacją w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Co ciekawe, ze strony muzeum dowiadujemy się, że eksponatów będzie z czasem przybywać. Kogo chlelibyście zobaczyć w woskowym wydaniu? Nam brakuje polskich gwiazd show-biznesu.

Kwaśniewscy

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy z wosku

Jednym z najpopularniejszych eksponatów w muzeum woskowym w Krakowie, z pewnością jest podobizna byłej Pary Prezydenckiej. Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy w woskowym wydaniu wyglądają genialnie, i na pierwszy rzut oka widać, że ich figury zostały dopracowane w najmniejszym szczególe.

Figura prezydenta Kwaśniewskiego w muzeum prezentuje się dostojnie, a ten jest ubrany w klasyczny garnitur z niebieskim krawatem. Tuż obok niego, trzyma go za rękę Pierwsza Dama. Jolanta Kwaśniewska jest odzwierciedlona idealnie. Ma na sobie klasyczną dla pierwowzoru czarną garsonkę, a szyję przeplata jej błękitna chusta. Detale takie jak fryzura, czy wyraz twarzy również zostały dopracowane do perfekcji. Przekonajcie się zresztą sami.

Kwaśniewscy

ZOBACZ TEŻ:

  1. Hitowy produkt wraca do Lidla. 12 października sklepy przeżyją oblężenie
  2. Kim jest Marta Morawiecka? Siostra premiera Morawieckiego to interesująca postać
  3. Pies był ślepy całe życie. Po operacji oczu po raz pierwszy zobaczył swoją rodzinę [WIDEO]
  4. Znaki zodiaku osób z najpiękniejszymi oczami. To właśnie w oczach tych 3 znaków tonie cały świat
  5. Kolejne minuty były jak horror na żywo. Właśnie ujawniono, co robiła kobieta z motorówki, gdy umierał Piotr Woźniak-Starak
  6. Krzysztof Jackowski przewiduje wielką porażkę. Ogromne zaskoczenie przepowiedział wyniki wyborów do Sejmu