Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kosiniak-Kamysz pogrążony w żałobie: "Zmarła w nocy"
Sara Karmańska
Sara Karmańska 17.02.2024 13:45

Kosiniak-Kamysz pogrążony w żałobie: "Zmarła w nocy"

Kosiniak-Kamysz pogrążony w żałobie, fot. KAPiF/Twitter/WładysławKosiniak-Kamysz
Kosiniak-Kamysz pogrążony w żałobie, fot. KAPiF/Twitter/WładysławKosiniak-Kamysz

W sobotę rozpoczęła się konwencja wyborcza Koalicyjnego Komitetu Wyborczego „Trzecia Droga”, czyli Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe. W wydarzeniu udział wzięli najważniejszy politycy ugrupowań z Szymonem Hołownia i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele. Podczas wydarzenia nie zabrakło jednak wzruszeń – postanowiono zacząć od minuty ciszy, a także uczcić śmierć, która pogrążyła Kosiniaka-Kamysza w żałobie.

Media obiegła wiadomość o śmierci Aleksieja Nawalnego

Wczoraj media obiegła smutna wiadomość o śmierci Aleksieja Nawalnego, rosyjskiego opozycjonisty, który ostatnie lata spędził w kolonii karnej. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, polityk miał zasłabnąć podczas spaceru, a reanimacja miała zakończyć się niepowodzeniem mimo szybkiego wezwania służb ratowniczych. Szybko pojawiły się zarzuty, że śmierć nie jest taka przypadkowa i że w rzeczywistości była zaplanowanym zamachem na życie opozycjonisty. Informacja o śmierci polityka została już potwierdzona przez jego rzeczniczkę.

Polscy politycy postanowili uczcić jego śmierć podczas konwencji wyborczej minutą ciszy

Rydzyk odsłoni wszystkie karty? Szykował się do tego 30 lat! Jan Piechociński nie miał na chleb. Kulisy sławy zaskakują

Polscy politycy uczcili śmierć Aleksieja Nawalnego minutą ciszy

Propozycja uczczenia śmierci Aleksieja Nawalnego podała z ust Szymona Hołowni jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia. Szybko okazało się, że to jeszcze nie wszystkie tragedie, które miały miejsce w ciągu ostatniego dnia. 

Chciałbym, zanim zacznie się to spotkanie, zanim oficjalnie zainaugurujemy naszą samorządową kampanię, abyśmy na moment powstali i chwilą ciszy uczcili zamordowanego wczoraj Aleksieja Nawalnego, ale też i wszystkie liczne ofiary agresji Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina na Ukrainę – zacytował słowa Szymona Hołowni portal „Interia Wydarzenia”.

ZOBACZ TEŻ: Jego serce stanęło na 14 minut. Później wydarzyło się coś niebywałego

Śmierć polskiej polityczki pogrążyła Kosiniaka-Kamysza w żałobie

Głos zabrał także Władysław Kosiniak-Kamysz, który wspomniał zmarłą ubiegłej nocy polityczkę PSLEwelinę Bień. Kobieta była radną województwa świętokrzyskiego. W nocy trafiła do szpitala, gdzie zmarła nad ranem. Ewelina Bień miała 41 lat i osierociła małego synka Jasia. 

Tu w Kielcach nie mogę nie zacząć od wspomnienia jednej osoby, która dzisiaj tutaj z nami powinna być i która otwierała naszą konwencję przed wyborami parlamentarnymi. Która pomimo swojej choroby była jedną z najdzielniejszych osób, jakie znaliśmy – mówię o Ewelinie Bień, która zmarła dzisiejszej nocy, naszej koleżance ze świętokrzyskiego PSL-u. 

O śmierci działaczki prezes PSL informował już wcześniej za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Dzisiaj dotarła do nas tragiczna wiadomość. Zmarła Ewelina Bień, wspaniała społeczniczka, niezwykle oddana sprawom swojej lokalnej społeczności. Mimo wielu przeciwności starała się z optymizmem patrzeć w życie. Będzie nam Jej bardzo brakowało…

Konwencja wyborcza Trzeciej Drogi, fot. Piotr Molecki East News 2.jpg
Konwencja wyborcza Trzeciej Drogi, fot. Piotr Molecki/East News
Konwencja wyborcza Trzeciej Drogi, fot. Piotr Molecki East News 1.jpg
Konwencja wyborcza Trzeciej Drogi, fot. Piotr Molecki/East News

Źródło: Interia Wydarzenia

Tagi: śmierć