"Koło fortuny": zgadniesz, jakie hasło znajduje się na tablicy? Chodzi o powiedzenie, wielu Polaków tak mówi
Profil Telewizji Polskiej na Facebooku śledzi 876 tysięcy osób. Poza informacjami odnośnie nadchodzących emisji, fragmentów programów czy relacji z wydarzeń organizowanych przez TVP, internauci mogą tam znaleźć także dawkę rozrywki. Na fanpage'u dość regularnie pojawiają się zagadki rodem z ulubionych teleturniejów stacji.
Internauci mogli sprawdzić się w zagadce z „Koła fortuny”
Na profilu Telewizji Polskiej „Bądźmy Razem. TVP” na internautów co jakiś czeka zagadka przypominająca zadanie przed jakim stają uczestnicy teleturnieju „Koło fortuny” . W mediach społecznościowych opublikowano grafikę przedstawiająca tablice dobrze znaną widzom programu, na której znalazło się hasło, które należało odgadnąć.
– Cotygodniowa zagadka prosto z „Koło Fortuny” TVP. Dzisiejsza kategoria to POWIEDZENIE – czytamy w opisie posta.
Tym razem zagadka z „Koła fortuny” nie przysporzyła internautom trudności
Na grafice widać hasło do odgadnięcia z kategorii „powiedzenie”. Jak widać, składa się ono z trzech słów, z których drugie brzmi „to”. Pierwsze z nich ma pięć liter, natomiast trzecie – siedem. Część liter widnieje już na tablicy.
Ta zagadka nie sprawiła internautom wielu problemów, ponieważ szybko udało im się odgadnąć, że chodzi o „grunt to zdrowie”.
Zgadki z „koła fortuny” potrafią być jednak zdradliwe
W sytuacji gdy mamy nieograniczony czas na wymyślenie poprawnej odpowiedzi, odgadnięcie hasła zaprezentowanego na profilu Telewizji Polskiej nie stanowi ogromnego wyzwania. W programie sytuacja wygląda jednak zgoła inaczej – uczestnicy odpowiadają pod presją czasu, a co ważniejsze – w ogromnym stresie. Oba te czynniki nie wpływają najlepiej na naszą koncentrację.
Nie powinno zatem dziwić, że uczestnicy „Koła fortuny” czasem udzielają zaskakujących odpowiedzi, jak choćby nazywają Bogusława Lindę Bolesławem czy Bronisławem , czy bidon na wodę – „budyniem na wodę”. W programie na żywo nietrudno bowiem o to, by stres wziął nad nami górę i doprowadził do przejęzyczenia nawet w sytuacji, gdy znamy poprawną odpowiedź.