Lifestyle.Lelum.pl > Programy > "Koło fortuny": pytanie z astronomii. Zgadniesz, jakie hasło znajduje się na tablicy?
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 26.07.2023 07:08

"Koło fortuny": pytanie z astronomii. Zgadniesz, jakie hasło znajduje się na tablicy?

Pytanie z astronomii w programie „Koło fortuny”
Pytanie z astronomii w programie „Koło fortuny”, fot. kadr z programu „Koło fortuny”

„Koło fortuny” być może nie cieszy się już taką popularnością jak dawniej, ale nadal przyciąga wielu widzów przed ekrany. Na profilu Telewizji Polskiej w ramach promocji nowego odcinka pojawiła się zagadka z programu. Internauci mieli szansę spróbować swoich sił w pytaniu z astronomii. 

Internauci mogli spróbować swoich sił w „Kole fortuny”

Uczestnicy kultowego programu „Koło fortuny” starają się odgadnąć hasła znajdujące się na ekranie na podstawie kilku wybranych liter. 

Telewizja Polska próbuje przyciągnąć internautów przed ekrany telewizorów i do serwisów streamingowych, gdzie mogą oglądać nowe odcinki oferowanych przez stacje programów. Na facebookowym profilu „Bądźmy Razem. TVP” opublikowano zagadkę z programu „Koło fortuny”, w której swoich sił mogli spróbować internauci. 

Oburzające komentarze o Marcie Manowskiej po weselu Ady i Michała. To jest skandal, o co się czepiają gwiazdy

„Koło fortuny” – pytanie z astronomii

Pytanie z programu „Koło fortuny”, które zostało opublikowanie na profilu Telewizji Polskiej należało do kategorii „astronomia”. W haśle do odgadnięcia znajduje się kilka liter, wśród których znajdowały się: „s”, „t”, „l”, „j”, „w” i „z”. Hasło składa się z dwóch słów – pierwsze z ośmiu liter, drugie z siedmiu.

Internauci nie mieli wielkich problemów z odgadnięciem hasła, dość szybko wskazując w komentarzach, że chodzi o „satelitę Jowisza”.

Pytanie z astronomii w programie „Koło fortuny”.jpg
Pytanie z astronomii w programie „Koło fortuny”, fot. kadr z programu „Koło fortuny”

Internauci znali odpowiedzieć, ale gdyby byli prawdziwymi uczestnikami „Koła fortuny” mogłoby tak nie być

Choć pytanie opublikowana na facebookowym profilu TVP nie sprawiło internautom większych problemów, na wizji mogłoby być zgoła inaczej. Program „Koło fortuny” bywa zdradliwy, ponieważ w grę wchodzi ogromny stres i presja czasu, co niejednokrotnie sprawia, że uczestnicy polegają na pozornie prostych odpowiedziach. 

W jednym z ostatnich odcinków „Koła fortuny” jedna z uczestniczek na pytanie o sławnego aktora – Bogusława Lindę – odpowiedziała, że ten ma na imię Bolesław. Gdy tylko usłyszała sygnał niepoprawnej odpowiedzi, było widać, że żałuje swoich słów i że znała poprawną odpowiedź, a pomyłka była jedynie skutkiem stresu. 

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego