Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kobieta pomogła bezdomnemu, po wszystkim wcisnął jej kartę w dłoń. Przeczytała ją i kolana się pod nią ugięły
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 27.12.2020 17:15

Kobieta pomogła bezdomnemu, po wszystkim wcisnął jej kartę w dłoń. Przeczytała ją i kolana się pod nią ugięły

kobieta
fot. unsplash.com/jannerboy62 (zdjęcie poglądowe)

Kobieta pewnego razu postanowiła pomóc bezdomnemu, ponieważ widziała, jak bardzo mężczyzna cierpiał. Nie spodziewała się jednak tego, co się później stało. Otrzymała od niego liścik, a jego treść zbiła ją z nóg. Mało kto się tego spodziewał, to niewiarygodne.

Jednego dnia kobieta chciała zrobić coś dobrego. Zauważyła bezdomnego, więc bez ani chwili wahania zaprosiła go do swojego stolika w kawiarni. Kiedy mężczyzna zjadł i już odchodził, wcisnął jej do ręki karteczkę. Były na niej porażające słowa, mało kto mógłby to przewidzieć.

Nakarmiła bezdomnego

Kobieta siedziała przy kawiarnianym stoliku i w samotności dopijała zimną już kawę. Nagle zauważyła, że po ulicy chodzi bezdomny i żebrze o pieniądze.

Nie myślała długo i zaprosiła go do siebie, żeby wspólnie coś zjedli, mężczyzna bez wahania się zgodził.

Kiedy jedli, opowiedział on jej swoją historię życia. Okazało się, że wylądował na ulicy przez używki, od lat walczy z nałogiem. Bardzo się stara, by być lepszym człowiekiem.

Gdy tak jedli i rozmawiali, dziewczyna zauważyła, że musi już iść, ponieważ zaraz ma ważne spotkanie. Szybko się pożegnała z nowo poznanym, a ten na odchodne wcisnął jej do ręki zwitek papieru.

Co przeczytała kobieta na kartce od bezdomnego?

Na kartce od bezdomnego kobieta przeczytała, zatrważającą rzecz, nogi się pod nią ugięły. Nie sądziła, że jeszcze przed spotkaniem spotka ją coś takiego. Mało brakowało, a doszłoby do najgorszego.

— Chciałem się dziś zabić. Dzięki Tobie już nie chcę. Dziękuję Ci, przepiękny człowieku — przeczytała na skrawku papieru.

Na szczęście udało się temu zapobiec, wszystko dzięki uczynności i dobroci kobiety. Czasami warto komuś pomóc, bo może okazać się, że tak niewielki gest może uratować komuś życie.

Ani ona, ani on nigdy nie zapomną tego spotkania. Aż ciężko czasami uwierzyć, w jaki sposób naprawdę żyją bezdomni.

Zobacz zdjęcia:

kobieta

Postanowiła zaprosić bezdomnego do stolika.

kobieta

Bezdomny dał kobiecie liścik (zdjęcie poglądowe).

kobieta

Było w nim napisane, że mężczyzna chciał się zabić.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pl.newsner.com

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania