Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > 17-letnia Klaudia ukrywała to przed wszystkimi. Rodzina nie miała pojęcia, co zrobiła
Karol Osiński
Karol Osiński 08.01.2021 09:31

17-letnia Klaudia ukrywała to przed wszystkimi. Rodzina nie miała pojęcia, co zrobiła

Klaudia
fot. Ana Itonishvili/unsplash.com (zdjęcie ilustracyjne)

W niewielkiej miejscowości Grochówek, znajdującej się w woj. łódzkim doszło do potwornej tragedii. Jej autorką była 17-letnia Klaudia, która ukrywała przed wszystkimi, że jest w ciąży. Prawda wyszła na jaw, dopiero gdy na podwórku domu, w którym mieszkała znaleziono ciało martwego noworodka. Kilka godzin wcześniej dziewczyna została odwieziona do szpitala. Mieszkańcy wsi są w wielkim szoku.

O ciąży 17-latki miał nie wiedzieć nikt, nawet zamieszkujący z nią ojciec oraz 7 lat starszy chłopak, który był ojcem dziecka. W momencie odnalezienia noworodka, dziecko nie dawało oznak życia. Klaudia została oskarżona o zabójstwo. Grozi jej nawet 25 lat więzienia.

17-letnia Klaudia ukrywała ciążę przed wszystkimi

W ubiegłą niedzielę, 3 stycznia tata Klaudii zauważył, że dziewczyna źle się czuje i postanowił odwieźć ją do szpitala. Lekarze tamtejszej placówki stwierdzili, że dziewczyna kilka godzin wcześniej musiała urodzić dziecko. Klaudia przyznała się, że poroniła, po czym pozostawiła płód w łazience.

Funkcjonariusze policji pojechali do domu, w którym zamieszkuje 17-latka. Znaleźli tam torbę foliową, w której znajdowały się zakrwawione ręczniki oraz łożysko. Niedługo potem wszczęto przeszukiwanie podwórka, gdzie odnaleziono ciało chłopczyka. Noworodek nie dawał żadnych znaków życia.

Sekcja zwłok dała podstawy do stwierdzenia, że dziecko urodziło się żywe, a prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy uraz głowy, który mógł być spowodowany tępym narzędziem – powiedział Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, w rozmowie z Faktem.

Według ustaleń śledczych o ciąży nastolatki nie wiedział w zasadzie nikt. Udało jej się ukryć to nawet przed zamieszkującym z nią ojcem oraz 7 lat starszym chłopakiem. Podczas ciąży dziewczyna nie korzystała także z żadnej pomocy lekarskiej.

Nastolatka usłyszała zarzut zabójstwa

Obecnie Klaudia przebywa pod nadzorem policji. 6 stycznia została przesłuchana, jednak nie przyznała się do winy oraz odmówiła składania zeznań.

17-latka usłyszała zarzut zabójstwa. Grozi jej 25 lat więzienia. Nie przyznała się i odmówiła złożenia wyjaśnień […] Dziewczyna ukrywała ciążę i nie korzystała z pomocy lekarskiej. Może to świadczyć o działaniu ze z góry podjętym zamiarem pozbawienia życia – mówił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Mieszkańcy Grochówka są wstrząśnięci sytuacją, która się wydarzyła. Zdaniem wielu z nich Klaudia, to była bardzo miła, jednak skryta w sobie dziewczyna. Sąsiedzi nie mogą zrozumieć, co nią kierowało. Niestety, to nie jedyna tragedia, o której informujemy w przeciągu ostatnich kilku dni.

Przecież mgła oddać dziecko do okna życia. Nikt z nas by jej nie oceniał. To, co zrobiła, jest potworną głupotą; To była taka dobra dziewczyna. Szkoda, że zniszczyła sobie życie – mówili dla Faktu mieszkańcy Grochówka.

Wczoraj zmarła jedna z gwiazd, która była w 16 tyg. ciąży. Przeczytacie o tym >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: fakt.pl

Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem