Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Słowa Kingi Dudy poniosły się echem po Polsce. Teraz wszystkie oczy są zwrócone na nią, Polacy chcą odpowiedzi
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 08.08.2020 21:28

Słowa Kingi Dudy poniosły się echem po Polsce. Teraz wszystkie oczy są zwrócone na nią, Polacy chcą odpowiedzi

kinga duda
Fot. Jakub Kaminski/East News

Kinga Duda zdecydowała się użyć słów i argumentów, które zaskoczyły wszystkich. Jak mają się jej słowa do ostatnich wydarzeń? Polacy żądają wyjaśnień. Wszystkie oczy skierowane są na nią.

Kinga Duda wypowiedziała ważne słowa, które rozeszły się olbrzymim echem i poruszyły ludzi. Teraz wielu Polaków oczekuje, by prezydentówna znów zabrała głos. Pojawia się coraz więcej pytań skierowanych do córki Andrzeja Dudy. Cierpliwość Polaków pomału się kończy.

Kinga Duda – ważne słowa

Prezydentówna zdecydowała się przemówić podczas drugiego wieczoru wyborczego swojego taty. Mówiła wówczas o tolerancji i szacunku:

– Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo popieramy, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek, Nikt nie zasługuje, aby być obiektem nienawiści – mówiła wówczas.

Te słowa, mimo że słuszne, mocno skrytykowano. Liderka Strajku Kobiet postanowiła nawet określić prezydentównę bardzo mocnym sformułowaniem, twierdząc, że ta przemowa miała tylko jeden cel: wybielić wypowiedź Andrzeja Dudy na temat społeczności LGBT.

  1. Fatalna wiadomość, Stan Borys bardzo się boi. Nic nie może zrobić
  2. Ogromna radość w rodzinie Kwaśniewskich. Najnowsze doniesienia o córce pary i jej mężu mogą przynieść ulgę

Polacy mają pytania do Kingi Dudy

W piątek w Warszawie doszło do protestu. Aktywiści LGBT chcieli zbojkotować zatrzymanie aresztowanej aktywistki Margot, związanej z organizacją Stop Bzdurom. Podczas bojkotu doszło do licznych zatrzymań, w sieci pojawiły się nagrania zatrzymujących aktywistów policjantów.

W związku z tą sytuacją na Twitterze pojawiły się liczne wpisy aktywistów i polityków, którzy chcieliby, by prezydentówna odniosła się do wydarzeń w Polsce, mając na uwadze to, co mówiła 12 lipca. Polityk Koalicji Obywatelskiej napisał:

– Do Kinga Duda. Pani Ojciec, Andrzej Duda to uruchomił. Słowa mają moc i są ostrzejsze od miecza. Ci ludzie walczą o własną godność. Ta dziewczyna jest w Pani wieku. Przygniatana przez dwóch policjantów. Czy teraz Pani coś powie? Proszę nie milczeć – napisał Piotr Borys.

Czy ktoś naprawdę sądził, że Kinga Duda naprawdę wstawi się za osobami LGBT? Od początku wiadome było, że jej słowa były rzucone na wiatr – komentują internauci.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Do Kinga Duda. Pani Ojciec @AndrzejDuda to uruchomił. Słowa mają moc i są ostrzejsze od miecza. Ci ludzie walczą o własną godność. Ta dziewczyna jest w Pani wieku. Przygniatana przez dwóch policjantów. Czy teraz Pani coś powie? Proszę nie milczeć. https://t.co/ARqTYE44QX

— Piotr Borys (@piotr_borys) August 8, 2020

W tracie strajku doszło do nietypowych zatrzymań.

KINGA DUDA

Słowa Kingi Dudy wypowiedziane 12 lipca są dziś używane przeciwko niej. Polacy licznie oczekują, że prezydentówna odniesie się do tego, co dzieje się w kraju.

kinga duda

Andrzej Duda wywołał wielką, narodową dyskusję, która pomału przeradza się w akty przemocy, przedstawiając swój pogląd na społeczność LGBT. Wiele osób uznało, że wypowiedź Kingi miała załagodzić mocne słowa jej ojca.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policja podała alarmujące informacje. Nie żyją 52 osoby, ponad 700 rannych
  2. Pamiętacie małą Zuzię z ”Niani”? Ma już 22 lata. Niesamowite, jak dziś wygląda Emilia Stachurska
  3. Polaków czekają ogromne zmiany. Po wakacjach możemy obudzić się w nowej rzeczywistości
  4. Polska zalewa się łzami. Reanimacja nie przyniosła efektów
  5. Wielki powrót 74-letniej Maryli Rodowicz, u jej boku pojawił się młody przystojniak. Niedawno prowokowała zdjęciem w kuchni

Źródło: se.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Powiązane
Taniec z Gwiazdami
Wielki test wiedzy o “Tańcu z Gwiazdami”! Nawet wierni fani show będą mieli problemy