Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim jest żona Szymona Hołowni? Ma pracę, którą w Polsce wykonuje zaledwie kilka kobiet
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 13.01.2022 22:14

Kim jest żona Szymona Hołowni? Ma pracę, którą w Polsce wykonuje zaledwie kilka kobiet

żona Szymona Hołowni
Fot. facebook.com/szymonholowniaoficjalny

Szymon Hołownia w młodości dwa razy przebywał w nowicjacie i chciał wstąpić do zakonu dominikanów. Z pewnością nie przypuszczał wtedy, że los zwiąże go z tak niezwykłą kobietą, jaką jest Urszula Brzezińska. Kim jest żona Szymona Hołowni?

Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska pobrali się w 2016 roku. Nawet okoliczności ich poznania są niezwykłe. Obecny polityk zajmował się wtedy dziennikarstwem i show-biznesem, a przyszłą ukochaną poznał w bazie lotniczej w Mińsku Mazowieckim.

Czym zajmuje się żona Szymona Hołowni?

Jak to możliwe, że Szymon Hołownia i jego żona poznali się lotniczej bazie wojskowej? Odpowiedź jest prosta – i zwalająca z nóg: Urszula Brzezińska-Hołownia pracuje w Siłach Powietrznych RP, ma stopień poruczniczki i jest pilotką myśliwca MiG-29.

Kobieta nie tylko wykonuje odpowiedzialny, wyjątkowy zawód, którym w Polsce zajmuje się oprócz niej zaledwie kilka kobiet – swego czasu odznaczono ją nagrodą Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych za przeprowadzenie udanego lądowania awaryjnego w skrajnie niebezpiecznych warunkach.

Żona Hołowni wielokrotnie wspominała w wywiadach, że latanie to jej pasja oraz przeznaczenie:

Kiedy poleciałam pierwszy raz na lot samodzielny to poczułam, że jestem w tym miejscu w którym powinnam być, i że nikt mnie nie przekona, że tak nie jest – wyznała w „Faktach” TVN.

MIG-29 to rosyjski myśliwiec frontowy, osiągający prędkość ponaddźwiękową, potrafiący śledzić 10 celów jednocześnie. Praca na nim wymaga ogromnej wytrzymałości fizycznej oraz wiedzy, zdobytej na wymagających i długich szkoleniach.

Szymona Hołownię poznała w 2014 roku, kiedy on i Marcin Prokop znaleźli się w jej bazie wojskowej podczas kręcenia zdjęć do programu „Mam Talent”, którego byli prowadzącymi.

Dziś para ma już córeczkę Marię, a kilka godzin temu polityk poinformował, że na świat przyszła ich druga córka, którą nazwali Elżbieta Wanda.

TUTAJ przeczytacie, jak mieszka ta niezwykła para. Warto też zobaczyć zdjęcia ze ślubu Szymona i Urszuli – sukienka panny młodej była naprawdę oryginalna (więcej TUTAJ).

Źródła: Viva!, zyciorysy.info

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ich zaręczyn chyba nikt się nie spodziewał. W sieci aż huczy, aktorka pokazała nagranie
  2. Był policjantem w „Rodzinie zastępczej”. Teraz ma siwe włosy i brodę, ludzie oglądają się za nim na ulicy
  3. Co łączy Monikę Olejnik i Jurka Owsiaka? Można się zdziwić