Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim jest Gerard Komenda? Miał wywrócić życie Tomasza do góry nogami
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 21.02.2024 19:02

Kim jest Gerard Komenda? Miał wywrócić życie Tomasza do góry nogami

KAPiF/MARCIN SMULCZYNSKI/East News, To on wywrócił życie Tomasz Komendy do góry nogami
Fot. KAPiF/MARCIN SMULCZYNSKI/East News, To on wywrócił życie Tomasz Komendy do góry nogami

Sprawą Tomasza Komendy żyła cała Polska. Mężczyzna po 18 latach odsiadki został uniewinniony, jednak to, co przeszedł za kratkami, na zawsze pozostawiło w nim piętno. Cała sytuacja wpłynęła nie tylko na Tomasza, ale również na jego najbliższych. Wówczas w świetle reflektorów zaczęła pojawiać się jego matka. To jednak niejedyna osoba, która towarzyszyła Komedzie przed kamerami.

Tomasz Komenda odsiedział 18 lat

Tomasz Komenda w więzieniu odsiedział 18 lat. Przez ten czas przeszedł piekło, które odbiło się na jego zdrowiu i kondycji. Film nakręcony na podstawie jego życia ukazywał trudny, z którymi musiał się borykać jako osoba osadzona i oskarżona o gwałt i morderstwo na nastolatce.

Po materiale dziennikarza “Uwaga TVN” i ogromnej pracy śledczej w tym zakresie udało się udowodnić, że mężczyzna jest niewinny stawianych mu czynów. Dzięki temu Tomasz wyszedł na wolność, a za szkody otrzymał dużą rekompensatę finansową. To miało kompletnie odmienić jego życie.

Przeczytaj także: TOMASZ KOMENDA NIE ŻYJE. BYŁY RZECZNIK POLICJI: WIELKA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ... - YouTube

Z ostatniej chwili! Nie żyje Tomasz Komenda Szokujące nowe ustalenia ws. Tomasza Komendy. To będzie zwrot w tej przejmującej historii? „Prokuratura szuka”

Tomasz Komenda otrzymał szansę na nowe życie

Tomasz Komenda po usłyszeniu wyroku uniewinniającego płakał jak dziecko. Media w błyskawicznym tempie obiegły zdjęcia wzruszonego do głębi mężczyzny. Do tego na jego drodze stanęła wyjątkowa kobieta, która dała mu szansę na odzyskanie tego, co utracił. Na świat niebawem miało przyjść ich wspólne dziecko, a swoistą kropką nad i okazały się medialne oświadczyny.

Niestety Tomasz prawdopodobnie nie wytrzymał życia poza kratami. Jego partnerka w wywiadach wprost oskarżała go o to, że nie utrzymuje kontaktów z synem, a do tego nie płaci alimentów. Później jednak okazało się, że za sprawą stała choroba nowotworowa, która sprawia, że Tomasz odsunął się od wszystkich. Również matka Komendy miała mu to za złe, jednak nie tylko jemu. Wprost mówiła o bracie, który wpłynął na pogorszenie relacji z najbliższymi. Co o nim wiemy?

Tomasz Komenda odsunął się od rodziny
Fot. KAPiF, Tomasz Komenda odsunął się od rodziny

Kim są bracia Tomasza Komendy?

Po niesłusznej odsiadce w więzieniu Tomasz Komenda otrzymał ogromne odszkodowanie w wysokości 13 milionów złotych. Mężczyzna ma dwóch braci Gerarda i Krzysztofa. Niewiele o nich wiadomo, jedynie tyle, że pojawili się wraz z nimi podczas jednego z wywiadów udzielanych stacji TVN.

To właśnie Gerard zwany przez rodzinę Maćkiem według słów matki był złym doradcą Tomasza. To przez niego mężczyzna miał odsunąć się od bliskich.

W wywiadzie dla serwisu onet.pl tak o nim mówiła:

Dopóki mieszkał z nami, było wszystko okej. Teraz Tomek ma złych doradców. Jest pod wpływem Maćka, który nim steruje. To, co się stało z Tomkiem, to jest jego zasługa. Zobaczymy, jak daleko dojdzie. Jak tylko się dowiedział, że Tomek dostanie pieniądze, to odciął go od nas. Chciał nas skłócić i to mu się udało.

Podobne zdanie miała była partnerka Komendy Anna Walter, która wprost mówiła, że mężczyzna obdarowuje brata, a po czasie zostanie z niczym.

Czy to on odziedziczy pieniądze po zmarłym Tomaszu?

Gerard i Krzysztof, bracia Tomasza Komendy
Fot. kadr z "Dzień dobry TVN", Gerard i Krzysztof, bracia Tomasza Komendy