Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Katarzyna Grochola uderza w Kaczyńskiego, wystosowała apel do Polek. „W życiu kobiety za rękę nie trzymał”
Martyna Pałka
Martyna Pałka 25.11.2022 16:34

Katarzyna Grochola uderza w Kaczyńskiego, wystosowała apel do Polek. „W życiu kobiety za rękę nie trzymał”

Katarzyna Grochola Jarosław Kaczyński
fot. Pawel Wodzynski/East News; Piotr Molecki/East News

Katarzyna Grochola udzieliła szczerego wywiadu, w którym nawiązała do niedawnej głośnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat alkoholizmu wśród kobiet i macierzyństwa w Polsce. Gwiazda nie szczędziła mocnych słów i wystosowała krótki apel do wszystkich pań.

Słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości na temat tego, że coraz więcej młodych Polek nie chce mieć dzieci, ale w zamian za to woli „dawać w szyję” spotkały się z ogromnym oburzeniem internautów. Cały Internet wręcz huczał, a wypowiedź była jedną z najczęściej cytowanych w ostatnim czasie.

Teraz głos w sprawie postanowiła zabrać jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, która w kilku słowach omówiła obecną sytuację w naszym kraju i zwróciła uwagę na kilka istotnych aspektów.

Katarzyna Grochola w mocnych słowach o Jarosławie Kaczyńskim: „w życiu chyba kobiety za rękę nie trzymał”

Pisarka zdradziła, że w jej opinii polski polityk kompletnie nie zdaje sobie sprawy, z tego, co dzieje się aktualnie w naszym kraju. Wyznała również, że w wielu domach istnieje problem choroby alkoholowej, ale mieszkańcy nie zdają sobie z tego sprawy.

–To oczywiste, że Kaczyński jest człowiekiem kompletnie nieświadomym tego, że w Polsce nie tak dawno było zarejestrowanych pięć milionów leczących się alkoholików. Do tego trzeba dodać drugie tyle tych, którzy nie zdają sobie sprawy z problemu alkoholowego – wyznała Katarzyna Grochola w rozmowie z portalem Onet.

Co więcej, zauważyła, że nie zawsze uzależnienie od alkoholu wiąże się z bezdzietnością. W wielu przypadkach liczne rodziny z dużą liczbą dzieci zmagają się z tym problemem. Gwiazda nie szczędziła mocnych słów na temat Jarosława Kaczyńskiego.

–Mieszanie, że tak się wyrażę, rządowych wzrostów zasobów ludzkich w postaci inkubatorów, którymi mają być kobiety z „dawaniem sobie w szyję” jest wymierzone przeciwko nim. Bo przepraszam bardzo, ale zdarza się, że te, które dają sobie w szyję, czasami rodzą jedno po drugim. Pan Kaczyński nie ma więc bladego pojęcia, o czym mówi i zdaje się też, że w życiu chyba kobiety za rękę nie trzymał – kontynuowała oburzona pisarka.

Katarzyna Grochola zaapelowała do wszystkich Polek

W kolejnym fragmencie swojej wypowiedzi gwiazda zwróciła się bezpośrednio do Polek i przestrzegła je, że w naszym kraju nie warto obecnie decydować się na powiększenie rodziny.

– Bardzo serdecznie odradzam kobietom w tej chwili zachodzenie w ciążę. One chcą rodzić dzieci mężczyznom, których kochają, ale nie zmuszajmy ich do robienia tego, na co nie się nie zgadzają – zaapelowała do pań pisarka.

Co więcej, Katarzyna Grochola zwróciła uwagę na problem przemocy domowej, który ma miejsce w wielu polskich małżeństwach, ale jest dokładnie ukrywany przez członków rodziny z obawy przez publicznym wstydem i oceną innych.

Przemoc dzieje się w przyjemnych czterech ścianach domu. Kiedy nikt nam nie wierzy, kiedy nie można nic powiedzieć, bo przecież on jest taki uroczy, taki miły, tak dba. Znam kobietę, którą mąż tak stłukł, że ma wsadzone żelastwo w kręgosłup. Piękna młoda dziewczyna, 36 lat, jest kosmetyczką, nie może pracować w zawodzie – kontynuowała mama Doroty Szelągowskiej.

Później zdecydowała się na przytoczenie historii popularnej polskiej aktorki Katarzyny Figury oraz byłej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych Melanii Trump.

– Katarzyna Figura kiedyś wyznała, że gdy z mężem siedzieli przy stole, on z całej siły uszczypnął ją w rękę, ale oczywiście nikt nie widział. Popatrzmy też na Donalda Trumpa, jak trzyma Melanię. Na niektórych zdjęciach doskonale to widać – jakby mówił: „Uważaj” – opisywała poruszona Katarzyna Grochola.

Swoje rozważania podsumowała słowami o wzajemnym szacunku między kobietami a mężczyznami oraz tym, że żadna z pań nie powinna zostać przymuszona do zostania matką.

– Ja nie jestem za matriarchatem ani za patriarchatem, jestem za partnerstwem. Mężczyźni nie będą rodzić dzieci, ale kobiety też nie mogą być do tego przymuszane. Przyjazne stosunki między ludźmi owocują przyjazną rzeczywistością – zakończyła gwiazda.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
    2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
    3. „Jestem gotowa na więcej”. Katarzyna Cichopek przekroczyła swoje granice, obiecała to swojemu synowi