Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Katarzyna Dowbor zdradziła kulisy „Nasz nowy dom”. Po remoncie należy zapłacić specjalny podatek
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 26.06.2022 18:21

Katarzyna Dowbor zdradziła kulisy „Nasz nowy dom”. Po remoncie należy zapłacić specjalny podatek

Nasz Nowy Dom
fot. kadr z programu „Nasz nowy dom”, youtube.com/Polsat

Ekipa programu „Nasz nowy dom” już od kilka lat jeździ po całej Polsce i pomaga rodzinom żyjącym w tragicznych warunkach. Okazuje się jednak, że niektórzy po skorzystaniu ze wsparcia Polsatu, muszą zapłacić podatek od wzbogacenia. Katarzyna Dowbor wyjaśniła, jak telewizja rozwiązuje ten problem.

Przeprowadzenie ekspresowego remontu wiąże się z ogromnym stresem, a także wielkimi kosztami. Szczególnie dziś — w dobie pędzącej inflacji — przed Katarzyną Dowbor i ekipą stoi ogromne wyzwanie. Wielu widzów zastanawia się, czy rodziny pokazane w programie muszą dokładać się do metamorfozy swojego domu?

Katarzyna Dowbor o kulisach „Nasz nowy dom”

Program „Nasz nowy dom” po raz pierwszy pojawił się na ekranach naszych telewizorów w 2013 roku. Od tamtej pory pobija rekordy popularności i porusza miliony widzów z całej Polski. Katarzyna Dowbor wraz ze swoją ekipą odwiedza potrzebujące rodziny i kompletnie odmienia ich życie. Szybkie metamorfozy domów wiążą się jednak z ogromnym poświęceniem.

Podczas rozmowy z portalem Pomponik Katarzyna Dowbor zdradziła, że prace nad programem trwają około 12 godzin dziennie. Zdarza się jednak, że remont ciągnie się aż do nocy. Na szczęście prowadząca może liczyć na zaangażowaną ekipę, która świetnie zna się na swoim fachu. Podczas wywiadu szczególnie wyróżniała kierowników budowy.

– Wielki szacunek dla nich za to. Gdyby nie to, że wiedzą kiedy, jak, gdzie i jakie materiały zamówić, to my byśmy się w tym wszystkim nie połapali — powiedziała dla Pomponika.

Czy uczestnicy „Nasz nowy dom” muszą płacić podatek?

Ze względu na szalejącą inflację koszty remontu w „Nasz nowy dom” stały się sporym obciążeniem dla producentów. Dowbor zapewniła jednak, że rodziny nigdy nie muszą dokładać się do niczego ze swojej kieszeni.

Rodziny w ogóle nie partycypują w kosztach. Taki remont nie kosztuje ich ani złotówki. Staramy się, żeby spędziły te pięć dni cudownie. Są jeszcze prezenty.

Po przeprowadzonym remoncie najbiedniejsi uczestnicy programu mają obowiązek uiszczenia podatku od wzbogacenia. Prezenterka wyjaśniła jednak, że nie muszą się go obawiać.

– Podatek płaci Telewizja Polsat. Także rodzina absolutnie nie płaci tego podatku. Rodzina dostaje nowy dom i nie kosztuje jej ani złotówki — skwitowała dla Pomponika.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Marcin Miller okultystą? Lider zespołu „Boys” nie wytrzymał, ustosunkował się do zadziwiające teorii
  2. „Dzień Dobry TVN”: Do sieci trafiło nietypowe nagranie. Tego widzowie TVN nigdy nie mogli zobaczyć
  3. Olek Sikora porażony, właśnie przekazał niepokojące wieści. „Nie zostawię tej sprawy bez reakcji”

Źródło: Fakt

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?