Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jolanta Kwaśniewska apeluje przed placówką Straży Granicznej: „Musimy powiedzieć, że sprzeciwiamy się tej władzy”
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 23.10.2021 17:32

Jolanta Kwaśniewska apeluje przed placówką Straży Granicznej: „Musimy powiedzieć, że sprzeciwiamy się tej władzy”

Jolanta Kwaśniewska
fot. eastnews.pl/mkudelskiTRICOLORS

Przed budynkiem Straży Granicznej w Michałowie odbył się protest, w którym wzięły udział aż trzy byłe prezydentowe: Jolanta Kwaśniewska, Anna Komorowska i Danuta Wałęsa. Wsparły protest o nazwie „Matki na granicę”.

Wszyscy zamilkli, kiedy przemawiała Jolanta Kwaśniewska. Jej przemówienie chwyta za serce:

– Musimy dać wyraz naszemu człowieczeństwu. Musimy powiedzieć, że sprzeciwiamy się tej władzy, która nie widzi ludzi, w osobach, które szukają dla siebie i bliskich lepszego życia.

Danuta Wałęsa z powodu choroby nie mogła pojawić się w Michałowie osobiście, ale wsparła protest, a Kwaśniewska oraz Komorowska przeczytały ich wspólny apel.

Jolanta Kwaśniewska w Michałowie na Podlasiu

Dzisiaj (23 października) przed siedzibą Straży Granicznej o godzinie 14 zaczął się protest pod hasłem „Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!”. Pierwsze Damy wsparły sprzeciw wobec działalności służb, wysyłających z powrotem do lasu rodziny z małymi dziećmi.

Kwaśniewska wyznała, nie kryjąc wzruszanie i wzburzenia:

– Musimy zrobić wszystko, żeby służby medyczne, organizacje humanitarne, a także dziennikarze zostali dopuszczeni do bezpośredniej strefy, żeby mogli relacjonować, co się tam dzieje.

Była prezydentowa zaapelowała do sumień Polaków i przypomniała, jak ważne jest człowieczeństwo i szacunek do innych. Przypomniała też, że Polacy również bywali w przeszłości uchodźcami:

– Polacy przez wiele, wiele lat przechodzili przez zachodnią granicę i nie czekały na nich zasieki, tylko była wyciągnięta pomocna dłoń.

Relacja z całego wydarzenia i przemów byłych Pierwszych Dam do obejrzenia tutaj:

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Polska gwiazda chciała oszukać wszystkich. Planuje udawane zaręczyny
  2. Część wiaduktu nagle runęła na ulicę. Katastrofa w polskim mieście
  3. Grób Jana Pawła II. Mało kto wie, że widok dostępny jest w sieci

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania