Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jolanta Kwaśniewska nie może uwierzyć, czuje wściekłość i bezsilność. ”Do samego końca miałam nadzieję”
Karina Sulich
Karina Sulich 24.10.2020 19:08

Jolanta Kwaśniewska nie może uwierzyć, czuje wściekłość i bezsilność. ”Do samego końca miałam nadzieję”

Jolanta Kwaśniewska
TRICOLORS/East News

Jolanta Kwaśniewska podczas rozmowy w programie Newsroom Wirtualnej Polski powiedziała przejmujące słowa, które na długi czas zapadną nam w pamięci. Do samego końca miałam nadzieję – wyznała ze smutkiem w głosie. Jedna z najbardziej uwielbianych pierwszych dam i żona Aleksandra Kwaśniewskiego, postanowiła zabrać głos w pilnej sprawie. Nie kryje swojej złości.

Polacy wciąż wspominają dokonania byłej pierwszej damy, a Jolanta Kwaśniewska nadal nie zamierza milczeć i czynnie angażuje się w wiele spraw. Teraz żona Aleksandra Kwaśniewskiego zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Podczas rozmowy padły bardzo ważne słowa.

Jolanta Kwaśniewska: Do samego końca miałam nadzieję

Jolanta Kwaśniewska, pełniąc funkcję pierwszej damy od roku 1995 do roku 2005, niejednokrotnie poruszała tematy dotyczące kobiet, w tym również temat prawa aborcyjnego w Polsce. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego w rozmowie z dziennikarzem portalu przyznała, że wiele razy myślała o tym, by prawo, które zostało ustanowione w latach 90., nie zmieniło się na grosze. Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, z jej ust padły bardzo mocne słowa.

– Niejednokrotnie rozmawiałam w różnych sytuacjach o takim scenariuszu. Ciągle nam się wydawało, że jest to nieprawdopodobne. Z tyłu głowy wiedzieliśmy, jak wygląda obecnie Trybunał Konstytucyjny. […] Każdy z nas miał irracjonalną nadzieję, że do tego nie dojdzie. Do samego końca miałam nadzieję – powiedziała, przyznając, że nadzieja, którą miała była matką głupich.

Była pierwsza dama, nie kryła swojego oburzenia. Na wizji zdradziła co czuła, kiedy usłyszała decyzje Trybunału Konstytucyjnego. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego nie powstrzymała się od komentarza w tej pilnej, niezwykle ważnej sprawie.

  1. Roman: „Dobra żona powinna podać mężowi obiad pod nos, a potem umyć talerz. Inaczej nie jest prawdziwą żoną”
  2. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  3. Policja prosi o pomoc, w polskim mieście doszło do zagadkowej śmierci. Opublikowano nagranie

Jolanta Kwaśniewska komentuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Jolanta Kwaśniewska, która wciąż angażuje się w sprawy Polek i Polaków, skomentowała czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który przez wielu obywateli, w tym również działaczy i polityków, określany jest mianem wyroku na kobiety.

– Czułam wściekłość, bezsilność. Wszystko razem. To dla mnie dramatyczna informacja. Nie chce mi się wierzyć, że ten fundamentalizm doszedł do głosu. Że doszło do tak dramatycznej sytuacji dla kobiet – powiedziała przejmującym, smutnym głosem, nie kryjąc nie tylko rozczarowania, ale i złości. – Nie sądziłam, że za mojego życia to się może kiedykolwiek zdarzyć – dodała na koniec rozmowy.

Nie tylko Jolanta Kwaśniewska nie zgadza się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Aby wyrazić swój sprzeciw, na ulice wyszły tysiące Polek i Polaków. Wczoraj udział w strajku wzięło udział około 65 miast, a jak przekazało Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, w Warszawie w godzinach szczytu, na demonstracji było 80 tysięcy osób.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o aborcji

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja wykonywana ze względu na podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu lub choroby, która zagraża jego życiu, jest niezgodna z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej. Od tego dnia wielu obywateli Polski, którzy nie zgadzają się na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej, tłumnie wychodzi na ulice miast, manifestując swoje poglądy.

Wraz z protestującymi na ulicach pojawiają się policjanci, którzy w piątek 23 października blokowali dojścia do kluczowych dla demonstrantów miejsc. To jednak nie koniec strajków. Zarówno dziś, jutro, w poniedziałek jak i w środę, miliony Polek i Polaków mają zamiar w dalszym ciągu walczyć o swoje prawa.

Na niedzielę 25 października zaplanowano działania w kościołach, 26 października ma odbyć się wielka blokada dróg, natomiast 28 października zachęcają, by kobiety, które nie godzą się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, pokazały swój sprzeciw, nie idąc tego dnia do pracy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

aborcja

Wiele Polek i Polaków protestuje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Jolanta Kwaśniewska zabrała głos w sprawie. Była pierwsza dama nie kryje oburzenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wielkie zaskoczenie ze strony Biedronki. Sklep wprowadza udogodnienia w niedziele niehandlowe
  2. A jednak, Cmentarze 1 listopada zamknięte? Jest stanowisko władz. Duże utrudnienia w planowaniu podróży na Wszystkich Świętych
  3. Czy 1 listopada wejdziemy na cmentarz? Prymas Polski apeluje do Polaków
  4. Rodzice zamarli, kiedy zobaczyli, co ksiądz robi z ich dzieckiem. Błagali by przestał, słychać tylko krzyki i płacz
  5. Będzie „trzecia fala” koronawirusa? Słowa wirusologa nie napawają optymizmem, sytuacja jest bardzo poważna
  6. Ujawniono, ile ma na koncie fundacja Tadeusza Rydzyka. Sumy nie mieszczą się w głowie
  7. Niesamowicie skuteczny, przeciwzapalny syrop miętowy nie ma sobie równych. Zalety zachwycą każdego

źródło: kobieta.wp.pl