Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Joanna Moro przyjęła Ukraińców. Nagle zadzwonił do niej ochroniarz, opowiedziała co się stało
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 20.03.2022 23:36

Joanna Moro przyjęła Ukraińców. Nagle zadzwonił do niej ochroniarz, opowiedziała co się stało

Joanna Moro
fot. instagram.com/joannamoro.official/

Joanna Moro na antenie „Dzień dobry TVN” opowiedziała, jak przyjęła do swojego domu grupę uchodźców z Ukrainy. O niebywałej sytuacji powiadomił aktorkę ochroniarz osiedla mieszkalnego.

Trudne okoliczności u naszych wschodnich sąsiadów sprawiły, że wielu obywateli Ukrainy przybyło do Polski w poszukiwaniu schronienia. Wolontariusze sprawnie organizują uciekinierom dalszy transport, a także tymczasowe zakwaterowanie.

W społeczną akcję włączyły się również polskie gwiazdy show-biznesu, które otworzyły własne mieszkania, by pomóc potrzebującym rodzinom.

Joanna Moro oraz Joanna Jabłczyńska zapewniły dach nad głową ukraińskim uchodźcom

Polskie aktorki z życzliwością włączyły się w pomoc potrzebującym rodzinom, które w przerażeniu opuszczały domy przed nadciągającą wojną. W porannym programie „Dzień dobry TVN” artystki opowiedziały o przeżyciach, które towarzyszyły im podczas organizacji pobytu Ukraińców w swoich domach.

Joanna Jabłczyńska wyznała, że pierwsze godziny po pojawieniu się informacji o nagłym ataku w Ukrainie były dla niej trudnym czasem. Natłok informacji i emocji sparaliżował kobietę, która postanowiła działać. Przyjęła pod swój dach czteroosobową rodzinę, która uciekała z atakowanych terenów.

Joanna Moro również opowiedziała o jej spotkaniu z ukraińskimi rodzinami. O potrzebujących poinformował ją ochroniarz osiedla, na którym gwiazda ma mieszkanie.

Udostępniłam swoje mieszkanie nad Zalewem Zegrzyńskim. Tam jest takie osiedle i w niedziele zadzwonił do nas pan ochroniarz i mówi, że są rodziny ukraińskie na osiedlu […] Wszyscy razem, wspólnie stwierdziliśmy, że będziemy udostępniać te mieszkaniawyznała aktorka.

Setki Polaków wychodzą z bezinteresowną inicjatywą, by zapewnić pomoc ofiarom wojny. Często pod swój dach przyjmują nieznajomych szukających schronienia w obliczu okrucieństwa, które na nich spadło. Nasze społeczeństwo w czasie trudnej próby wykazało się niesamowitą solidarnością i życzliwością wobec drugiego człowieka.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Zacznie się w poniedziałek. Biedronka ogłosiła piorunujący komunikat

2. Nieoczekiwane wyznanie Andrzeja z „Sanatorium miłości”. „Myślałem, że pampersa będą mi zakładać”

3. Kuriozalna sytuacja w „Pytaniu na śniadanie”. Nowicki nic nie rozumiał, Tomaszewska płakała ze śmiechu