Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wiemy, ile zarabia Jarosław Kaczyński. Podano kwotę
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 02.02.2023 19:07

Wiemy, ile zarabia Jarosław Kaczyński. Podano kwotę

Jarosław Kaczyński
fot. KAPiF

Aktualnie Jarosław Kaczyński przygotowuje swoją partię – Prawo i Sprawiedliwość do wyborów parlamentarnych. Wiemy ile zarabia jako poseł i ile pieniędzy stracił po odejściu z rządu.

W zeszłym roku prezes Prawa i Sprawiedliwości ustąpił ze swojej funkcji wicepremiera i został szeregowym posłem. Przez to jego zarobki zmniejszyły się niemal o połowę.

Ile zarabia Jarosław Kaczyński?

Z informacji „Gazety Wyborczej” wynika, że w rządzie Kaczyński zarabiał przeszło 18 tysięcy złotych brutto. Po odejściu z pełnionego stanowiska jego zarobki zmalały do niecałych 10 tysięcy złotych.

Jak więc łatwo obliczyć przez ustąpienie z funkcji wicepremiera Kaczyński stracił ponad 8 tysięcy złotych w miesięcznym wynagrodzeniu. Jednak dzięki poprzednim działalnościom zgromadził sporą kwotę pieniędzy.

Majątek Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński mieszka w jednej trzeciej połowy bliźniaka na warszawskim Żoliborzu. Jego powierzchnia to około 150 metrów kwadratowych. W oświadczeniu majątkowym prezesa PiS została ona wyceniona na 1,5 miliona złotych.

Dodatkowo Kaczyński otrzymuje niemałą emeryturę, bo miesięcznie otrzymuje przeszło 7 tysięcy złotych brutto. Wcześniej jako wicepremier zarabiał on około 28 tysięcy brutto. Teraz, wliczając wynagrodzenie, które pobiera z tytułu pełnienia funkcji posła oraz za sprawą wspomnianej emerytury, jego dochody wynoszą w okolicach 16-17 tysięcy brutto miesięcznie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Polski jasnowidz nie ma wątpliwości. Ma się wydarzyć za kilka miesięcy: „coś wielkiego, co nas przerazi”
  2. Ksiądz wpadł w szał podczas mszy. Dostał sms od parafianki, wideo trafiło do sieci
  3. Nie żyje ceniona dziennikarka. Polacy uwielbiali jej nietypowy głos, miała tylko 66 lat

Źródło: se.pl