Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Janina Ochojska zabrała głos w ważnej sprawie. Od razu ją skrytykowano, odpowiedziała
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 09.07.2020 19:50

Janina Ochojska zabrała głos w ważnej sprawie. Od razu ją skrytykowano, odpowiedziała

janina ochojska
fot. twitter.com/JaninaOchojska

Aktywistka, a obecnie także europosłanka postanowiła za pomocą Twittera wyrazić swoje zdanie w kwestii nadchodzących wyborów. Wyjaśniła, który kandydat zyskał jej poparcie, wymieniła także które punkty programu wyborczego przekonały ją do takiego wyboru. Janina Ochojska, mówiąc otwarcie o swoich poglądach, sprowadziła na siebie krytykę, na którą szybko odpowiedziała.

Janina Ochojska, najbardziej znana i ceniona działaczka społeczna w Polsce postanowiła zabrać głos w największej dyskusji ostatniego czasu. Publiczna wypowiedź Ochojskiej sprowokowała do komentarzy wielu ludzi. Nie były to jednak słowa wsparcia, natychmiast odpowiedziała na krytykę.

Janina Ochojska popiera Rafała Trzaskowskiego

W swoim poście na Twitterze Janina Ochojska napisała, dlaczego będzie głosować na Rafała Trzaskowskiego. Europosłanka zamieściła pięć punktów, które jej zdaniem są przekonujące:

– 1. bo poważnie traktuje problem zmian klimatycznych 2. bo proponuje inwestycje za rogiem 3. bo proponuje program równych szans na rynku pracy 4. bo wprowadzi kartę LGBT w całym kraju 5. bo będzie Prezydentem WSZYSTKICH Polaków.

Ta wypowiedź nie spodobała się wielu osobom, do przekonań Ochojskiej odwołał się poseł PiS Rafał Bochenek, który zasugerował aktywistce zaangażowanie w propagowanie polityki Trzaskowskiego.

  1. Niezwykłe znalezisko po debacie w TVP. Prezydent może mieć poważne kłopoty
  2. Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ich
  3. Wypłynęły zapiski taty małej Madzi z Sosnowca. Włos się jeży, pisał o tragicznym dniu

Janina Ochojska: Wybór Andrzeja Dudy w moim przypadku odpada

Rafał Bochenek w swoim poście napisał:

Szanuję Janinę Ochojską za to, co od lat robi dla ludzi potrzebujących, ale nie rozumiem zaangażowania politycznego w kampanię kandydata Platformy, skrajnie ideologicznego i niewiarygodnego – zaznacza polityk i zarzuca aktywistce hipokryzję:

– Pani Janino, jest Pani kobietą czynu, a Rafał Trzaskowski jest tego zaprzeczeniem – ocenia wybór Ochojskiej polityk.

Na odpowiedź Rafał Bochenek nie musiał długo czekać. Aktywistka zaznaczyła, że nie angażuje się w kampanię Rafała Trzaskowskiego, dokonuje jednak takiego wyboru, ponieważ nie zagłosuje na Andrzeja Dudę:

– Szanowny Panie, w kampanię nie jestem zaangażowana. Poza tym byłam w Komitecie Wyborczym Szymona Hołownii. – zaznacza europosłanka i dodaje:

– Teraz, każdy, kto chce głosować (mam nadzieję, że każdy) musi wybrać pomiędzy tymi dwoma kandydatami. Wybór Andrzeja Dudy w moim przypadku odpada. A wybrać trzeba – wyjaśnia aktywistka.

Wybory II tury odbędą się 12 lipca. Obaj kandydaci idą łeb w łeb w sondażach. Trudno jest zatem przesądzić, jaki będzie wynik tegorocznych wyborów prezydenckich. Swoją wizję na ten temat przedstawił już Krzysztof Jackowski.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dlaczego będę głosowała na Rafał @trzaskowski_
1. bo poważnie traktuje problem zmian klimatycznych 2. bo proponuje inwestycje „za rogiem” 3. bo proponuje program równych szans na rynku pracy 4. bo wprowadzi kartę LGBT w całym kraju 5. bo będzie Prezydentem WSZYSTKICH Polaków pic.twitter.com/lfFKNfLROM

— Janina Ochojska (@JaninaOchojska) July 8, 2020

Aktywistka ogłosiła otwarcie, na kogo będzie głosować w niedzielnych wyborach.

Szanuję @JaninaOchojska za to, co od lat robi dla ludzi potrzebujących, ale nie rozumiem zaangażowania politycznego w kampanię kandydata @Platforma_org skrajnie ideologicznego i niewiarygodnego.Pani Janino, jest Pani kobietą czynu, a @trzaskowski_ jest tego zaprzeczeniem‼???? https://t.co/fKhThObObb

— Rafał Bochenek (@RafalBochenek) July 9, 2020

Rafał Bochenek zarzucił działaczce hipokryzję.

Szanowny Panie, w kampanię nie jestem zaangażowana. Poza tym byłam w Komitecie Wyborczym Szymona Hołowni. Teraz, każdy kto chce głosować (mam nadzieję, że każdy) musi wybrać pomiędzy tymi dwoma kandydatami. Wybór Andrzeja Dudy w moim przypadku odpada. A wybrać trzeba https://t.co/XynGAnhwRH

— Janina Ochojska (@JaninaOchojska) July 9, 2020

Europosłanka przyznała otwarcie, że popierała Szymona Hołownię.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Antoni Macierewicz w bardzo ostrych i wulgarnych słowach. Puściły mu nerwy, wszystko opublikowane „zdrada i zaprzaństwo”
  2. Chcą zamknąć granice? Niepokojące doniesienia z południa Europy. Decyzja zapadła
  3. Katarzyna Cichopek pokazała syna w dniu jego urodzin. Jest identyczny jak tata, wszyscy patrzą tylko na jego włosy
  4. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia do wszystkich kobiet. Właśnie się zaczęło
  5. Ile ludzkich lat ma mój pies? Wszyscy byli w błędzie, w końcu jest nowy kalkulator wieku
  6. Tragiczna śmierć wstrząsnęła mieszkańcami. Nie żyje Andrzej Radomski

Źródło: fakty.interia.pl

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik