Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jan Englert miał wiele tajemnic. Na jaw wyszło jego podwójne życie
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 03.03.2021 08:43

Jan Englert miał wiele tajemnic. Na jaw wyszło jego podwójne życie

Jan Englert
Ja Fryta, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Jan Englert, choć zalicza się do najzdolniejszych aktorów swojego pokolenia, nie był aniołem. Przez lata prowadził podwójne życie, o którym wszyscy wiedzieli – przez 10 lat zwodził swoją pierwszą żonę. Dziś nie jest dumny ze swoich poczynań.

Nim w 1995 roku poślubił Barbarę Ścibakównę, był mężem innej aktorki, Barbary Sołtysik. Kobieta przebywa aktualnie w ośrodku dla osób z problemami z pamięcią.

Jan Englert nie był aniołem. Prowadził podwójne życie

Jan Englert przez lata był mężem Barbary Sołtysik. Uważano powszechnie, że ich życie jest udane – pobrali się już na drugim roku studiów, doczekali się syna i dwóch córek, bliźniaczek, i wyglądali na szczęśliwych. Rzeczywistość była jednak inna.

Englert w jednym z wywiadów przyznał, że czuł się w pewnym momencie jak „król życia” i tak też się zachowywał. Skończyło się na niedochowaniu żonie wierności… przez wiele lat.

Nagle zostałem najpopularniejszym aktorem w kraju. Myślałem, że dalej jestem skromny, a mnie zwyczajnie odbiło – mówił o sobie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Na planie „Ojca królowej” z 1979 roku, aktor poznał Dorotę Pomykałę – aktorkę młodszą od niego o 13 lat. Zakochał się w niej bez pamięci, a kobieta odwzajemniła uczucie. Englert nie chciał jednak zostawiać też żony… Zamiast bycia w domu spędzał jednak każdą wolną chwilę w Krakowie.

To jedyna kobieta, z którą nigdy się nie nudzę. Nigdy nie wiem, czym mnie zaskoczy – opowiadał o Dorocie Pomykale w wywiadzie.

Przykre rozstanie

Przez wiele lat Dorota Pomykała miała nawet rezygnować z ról, byle tylko móc spotykać się w Krakowie z Englertem. Aktorka liczyła, że mężczyzna wykona jakiś ruch, rozwiedzie się ze swoją dotychczasową żoną i już na zawsze zostanie u jej boku.

Tak się jednak nie stało. Pomykała miała winić za rozpad związku dzielącą parę odległość. Jak zdradziła jedna z jej koleżanek, to co stało się między Pomykałą i Englertem doprowadziło do tego, że kobieta nie była w stanie zaufać żadnemu innemu. Poczuła się oszukana.

Dziś Pomykała żyje z mężczyzną, o którym nic nie wiadomo, a Englert prowadzi spokojne życie u boku drugiej żony, Barbary Ścibakówny. Nie myśli o powrocie do życia, z których nie jest dziś dumny.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [swiatseriali.interia.pl]