Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dziś 8. rocznica śmierci Ireny Jarockiej. ”Ona chyba wszystkich kochała”
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 21.01.2020 22:42

Dziś 8. rocznica śmierci Ireny Jarockiej. ”Ona chyba wszystkich kochała”

Irena Jarocka
fot.screen z youtube.com/hxania

Irena Jarocka zmarła 8 lat temu, wyróżniała ją delikatność i piękny głos. Fani i koledzy z pracy bardzo szanowali piosenkarkę za wrażliwość do świata. Zawsze sprawiała wrażenie osoby radosnej i pełnej życia, obdarzała wszystkich miłością. Ona chyba wszystkich kochała – mówił jej przyjaciel, czytamy na styl.pl.

Artystka od wczesnego dzieciństwa interesowała się muzyką i brała udział w różnych konkursach. Jej kariera szybko nabrała tępa, ale zawsze pamiętała o swoich bliskich. Irena Jarocka otaczała wszystkich miłością, nikt nie dostrzegł, że sama miała jakieś problemy.

Irena Jarocka osiągnęła duży sukces

Irena Jarocka była bardzo popularną piosenkarką, stała się sławna dzięki występowi na festiwalu w Opolu. Wcześniej pojawiała się już na konkursach amatorskich i z Zespołem Estradowym Marynarki Wojennej Flotylla. Debiutowała w wieku 20 lat w klubie Rudy Kot w Gdańsku.

W 1968 roku zaśpiewała Gondolierów znad Wisły, ten utwór, stał się jej wizytówką artystyczną. To był przełomowy moment w karierze artystki. Dzięki piosence Jarocka dostała prestiżowe stypendium PGART-u w Paryżu, ta nagroda wpłynęła na dalsze jej losy.

Problemy sławnej piosenkarki

Piosenkarka miała duże problemy, pochodziła z biednej rodziny od dziecka żyła w ogromnym stresie. Pobyt we Francji bardzo wpłynął na stan psychiczny artystki. Musiała pracować fizycznie, aby móc się utrzymać, przeżyła nieszczęśliwą miłość, tęskniła za ojczyzną.

Gwiazda postanowiła wrócić do Polski dzięki nowej miłości do kompozytora Mariana Zacharewicza, z którym wzięła ślub w 1972 roku. Mąż pomógł jej stać się popularną piosenkarką, co jeszcze bardziej wpłynęło na zły stan Jarockiej.

Po rozwodzie z kompozytorem Irena Jarocka uległa poważnemu wypadkowi. W szpitalu odwiedzał ją Michał Sobolewski, w którym szybko się zakochała i założyła rodzinę. Niedługo potem Michał musiał wyjechać do pracy do Stanów Zjednoczonych.

Życie bez wątpienia jej nie rozpieszczało. Piosenkarka zmarła po operacji nowotworu 21 stycznia 2012 roku w wieku 66 lat, ostatnie chwile spędziła w gronie tych, których kochała.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Irena Jarocka

Irena Jarocka w latach 60- tych była popularną piosenkarką.

Irena Jarocka nie żyje

Artystka nigdy nie mówiła o swoich problemach, była zamknięta w sobie.

irena jarocka

Zmarła na nowotwór, ostatnie chwile spędziła z rodziną.

ZOBACZ TEŻ:

  1. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  2. Nie żyje gwiazdor TVP. Był ulubieńcem widzów ”walczył za Polskę na wielu frontach”
  3. Studentka poprosiła ginekologa o jedną rzecz. Odpowiedział: „na kolanach do Częstochowy, grzesznico”
  4. Była partnerka Radosława Majdana jest w ciąży. Znana aktorka zostanie mamą już niebawem
  5. Uczniowie w połowie układu przerwali poloneza, chwilę później zrobili niesamowitą rzecz. Nagranie stało się hitem internetu

źródło: styl.pl