Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Gwiazdor TVP Dawid Kwiatkowski wsparł w Sopocie TVN. Opowiedział, że, musiał skorzystać z pomocy terapeuty
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 20.08.2021 11:35

Gwiazdor TVP Dawid Kwiatkowski wsparł w Sopocie TVN. Opowiedział, że, musiał skorzystać z pomocy terapeuty

Screen z festiwalu Top of the Top, transmitowanego przez TVN

Tegoroczna edycja festiwalu w Sopocie Top of the Top upływa pod znakiem ważnych wyznań i deklaracji artystów. Nie tylko tych, które padają z koncertowej sceny. Dawid Kwiatkowski wyznał dziennikarzom coś bardzo osobistego.

W 2021 roku prestiżową nagrodę Bursztynowego Słowika otrzymał Dawid Kwiatkowski. O ogromnym wzruszeniu artysty i jego odważnej deklaracji na scenie, podczas której wsparł stację TVN, pisaliśmy TUTAJ.

Okazuje się, że nagrodzona piosenka „Bez ciebie” to nie jedyne, czym muzyk zrobił wrażenie. W rozmowie z dziennikarzem Pudelka zdobył się na osobiste, bardzo ważne wyznanie.

Dawid Kwiatkowski: „Bez terapeuty nie wyszedłbym na scenę”

Dawid Kwiatkowski zdradził dziennikarzowi, że w pierwszym odruchu odrzucił zaproszenie na konkurs festiwalu Top of The Top. Po rozmowach ze swoim terapeutą zdecydował jednak, że wystąpi.

Dziennikarz powiedział, że bardzo docenia szczerość i normalizację potrzeby wsparcia terapeutycznego. Kwiatkowski rozwinął więc temat.

Wyznał szczerze, że ma terapeutę i nie wie, czy bez jego pomocy wyszedłby na scenę. Nie dlatego, że ma depresję: okres pandemii bardzo niekorzystnie wpłynął na jego odwagę, jaką miał przed czasami koronawirusa.

Rozmowy z terapeutą pozwalają Kwiatkowskiemu cieszyć się z występowania i z imprez takich, jak festiwal Top of the Top.

Kwiatkowski dodał też:

– To nie jest żaden wstyd. Myślę, że połowa artystów chodzi do terapeuty, ale się do tego nie przyznaje, a to jest ok.

Wyjaśnił, że presja, pod jaką muszą działać ludzie ze świata kultury, bywa tak duża, że wsparcie specjalistów jest po prostu niezbędne. A zadbanie o własną psychikę jest bardzo ważne, bo problemy z nią wpływają też na kwestie fizyczne.

Bez zdrowia psychicznego „pójdzie też ciało”, wyjaśnił wokalista, i cały wysiłek, jaki wkładamy w rozwój naszej kariery, może pójść na marne.

My też doceniamy wkład Kwiatkowskiego w rozbijanie tabu, jakim jest pomoc psychoterapeutyczna. I gratulujemy odwagi!

Dawid Kwiatkowski na scenie Top of the Top 2021:

Źródło: Pudelek

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Witold Daniec nie żyje