Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Gołębiewski musiał znaleźć nową pracę. Naprawdę się tym zajął
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 18.02.2024 06:46

Gołębiewski musiał znaleźć nową pracę. Naprawdę się tym zajął

Henryk Gołębiewski
Henryk Gołębiewski znalazł nietypową pracę na czas lockdownu. Fot. KAPiF

Pandemia koronawirusa odbiła się na całym społeczeństwie, nie tylko pod kątem zdrowia. Wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji życiowej ze względu na liczne lockdowny, które sparaliżowały m.in. sektor kultury. Henryk Gołębiewski praktycznie z dnia na dzień pożegnał się z wieloma zleceniami. Jak w tym trudnym czasie poradził sobie aktor? 

Henryk Gołębiewski jest wybitnym aktorem. Nagle musiał zmienić profesję!

Henryk Gołębiewski jest związany z aktorstwem od najmłodszych lat. Zadebiutował na wielkim ekranie jako 14-latek, podbił serca widzów w całej Polsce w produkcjach takich jak  "Wakacje z duchami", “Podróż za jeden uśmiech” czy “Stawiam na Tolka Banana”. Wielu fanów doskonale kojarzy jego występy w serialach “Świat według Kiepskich” czy “Lombard. Życie pod zastaw”.

Artysta jest uważany za jednego z najwybitniejszych aktorów w Polsce. Jednak mimo licznych sukcesów na tle zawodowym, w życiu prywatnym musiał zmierzyć się z wieloma trudnościami. Zmagał się z wieloma poważnymi problemami zdrowotnymi, przez które nie był pewien, czy doczeka narodzin córki. W trakcie pandemii jego sytuacja stała się na tyle ciężka, że musiał na pewien czas porzucić zawód aktora i zająć się czymś zupełnie innym. Jak Gołębiewski poradził sobie w nowej pracy?

Henryk Gołębiewski dowiedział się, że ma raka oczodołu i podjął walkę. Córka jest dla niego wszystkim, wyrosła na piękną kobietę Kim jest córka Henryka Gołębiewskiego? Aktor został ojcem, gdy miał 50 lat

Problemy w życiu prywatnym Henryka Gołebiewskiego

Henryk Gołębiewski w 2006 roku wziął ślub z Marzeną Matusik. Dwa lata później przyszła na świat ich córeczka Róża — aktor został ojcem w wieku 52 lat, choć to, czy dożyje narodzin pociechy, nie było wcześniej takie oczywiste. Gdy przygotowywał się do roli ojca, spadła na niego dramatyczna diagnoza:

Cieszyłem się jak głupi, ale to był trudny moment, bo żona była w ciąży, a ja dowiedziałem się, że mam raka oczodołu. I pierwsza myśl: "Jedno życie przychodzi, drugie odchodzi". (…) Kiedy szok trochę opadł, pomyślałem: "Inni z tego wychodzą, dlaczego ja mam nie wyjść?" – mówił artysta w rozmowie z “Plejadą".

Aktorowi ostatecznie udało się pokonać chorobę, choć nie był to koniec problemów w jego życiu prywatnym. Podczas pandemii koronawirusa 65-letni gwiazdor znalazł się w trudnej sytuacji materialnej. Branża aktorska stanęła w miejscu ze względu na liczne lockdowny. Gołębiewski miał jednak na swoim utrzymaniu żonę oraz córkę, dlatego nie mógł pozwolić sobie na zastój. Postanowił sprawdzić się w kompletnie innym zawodzie, który wymagał od niego pracy fizycznej.

ZOBACZ TEŻ: Córka Henryka Gołębiewskiego wyrosła na zjawiskową dziewczynę. Tata jest z niej dumny

Henryk Gołębiewski podjął się niecodziennej pracy

W czasie pandemii wielu aktorów nagle straciło źródło utrzymania. W podobnej sytuacji znalazł się Henryk Gołębiewski. Mimo to, aktor nie załamał się, a zamiast tego postanowił sprawdzić się w innym zawodzie, który pozwolił mu przetrwać niepewne czasy. O tym, czym dokładnie się zajął, opowiedział w wywiadzie z “Super Expressem”:

Ja jestem z tych, którzy lubią mieć dużo zajęć. Jeśli mam mniej grania, to szukam innego zajęcia. Nie jestem zatrudniony na etacie w teatrze, więc w pandemii wykonywałem prace dorywcze - na przykład byłem ślusarzem, a przez 1,5 roku z kolegą, również aktorem, montowałem klimatyzatory. Dzięki temu ostatniemu zajęciu miałem pieniądze na życie nawet wtedy, kiedy stanęły plany filmowe – tłumaczył.

Projekt bez nazwy - 2024-02-17T222916.847.png
Henryk Gołębiewski znalazł nietypową pracę na czas lockdownu. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2024-02-17T222901.117.png
Henryk Gołębiewski znalazł nietypową pracę na czas lockdownu. Fot. KAPiF
Jest nie tylko aktorem? Henryk Gołębiewski ze „Świata według Kiepskich ma jeszcze inną pracę
Świat Według Kiepskich
AGENCJA SE/East News
Henryk Gołębiewski długo pojawiał się w serialu Świat Według Kiepskich, jest także gwiazdą produkcji pod tytułem Lombard. Życie pod zastaw. Jak się okazuje, artysta żyje nie tylko z aktorstwa. Mężczyzna w trakcie pandemii musiał podjąć się jeszcze jednego zajęcia, by móc zabezpieczyć finansowo rodzinę. Kompletnie się jednak tego nie wstydzi.
Czytaj dalej
W cieniu wielkiej sławy przeżywał dramat. Henryk Gołębiewski najpierw walczył z chorobą, później los zadał mu kolejny cios
Henryk Gołębiewski
Ja Fryta from Strzegom, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons
Henryk Gołębiewski ma za sobą trudny okres. Pandemia zapędziła go w kozi róg i musiał podjąć się pracy fizycznej. Nie wszyscy fani zdają sobie jednak sprawę, że aktora spotkał w życiu jeszcze gorszy dramat. Bał się, że nie dożyje narodzin córki. Henryk Gołębiewski może się pochwalić naprawdę imponującym dorobkiem artystycznym, mimo iż zaczynał karierę jako tzw. naturszczyk, bez przeszkolenia aktorskiego. Jego aparycja i naturalność zwróciły jednak uwagę takich twórców, jak Janusz Nasfeter, czy Stanisław Jędryka. Młodsze pokolenie poznało go, jako Bociana ze „Świata według Kiepskich”, czy Ziutka z „Lombard. Życie pod zastaw”, jednak wcześniej występował w takich kultowych produkcjach, jak „Wakacje z duchami”, „Podróż za jeden uśmiech„, czy wreszcie — a była to główna rola — w „Edi”.
Czytaj dalej