Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > GIS wydał ostrzeżenie, Lidl wycofuje z "rynku" niebezpieczną partię warzyw. Stanowią zagrożenie dla zdrowia
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 15.03.2023 18:32

GIS wydał ostrzeżenie, Lidl wycofuje z "rynku" niebezpieczną partię warzyw. Stanowią zagrożenie dla zdrowia

Warzywa
fot. dotshock / canva.pl

Za stronie rządowej pojawiło się oficjalne ostrzeżenie, dotyczące wycofania niebezpiecznego produktu z popularnego sklepu. Okazuje się, że w sieci sklepów Lidl pojawiły się warzywa, w których poziom zawartości pestycydów został przekroczony. 

Główny Inspektor Sanitarny przekazał, iż z Lidla zostaje usuwana partia warzyw. Klienci, którzy dokonali zakupu, mogą bez paragonu zwrócić produkt. 

Lidl wycofuje partię produktów

W sieci pojawiło się poważne ostrzeżenie, którego nie powinni lekceważyć klienci sieci sklepów Lidl. Na półkach pojawił się bowiem produkt, który został przebadany w ramach kontroli właścicielskiej na obecność pestycydów. 

Okazuje się, że poziom pestycydów został przekroczony, przez co spożycie produktu może wiązać się z zagrożeniem zdrowia klientów. Zadecydowano więc o usunięciu całej partii ze sprzedaży.

Małgorzata Tomaszewska w kiepskim stanie, zaczęło się kilka dni po wypadku. Nie zobaczymy jej prędko w "Pytaniu na śniadanie"?

GIS wydał ostrzeżenie

Główny Inspektor Sanitarny przekazał, iż “na podstawie oceny ryzyka uznano, że spożycie ziemniaków zawierających stwierdzony poziom chloroprofamu może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów”.

Ziemniaki jadalne sałatkowe zostały usunięte ze sklepów na terenie województw: łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz śląskiego.

Obecnie trwa usuwanie produktów ze sklepowych półek, natomiast Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą działania w celu wyjaśnienia sprawy. Klienci, którzy zakupili ziemniaki, mogą bez paragonu oddać produkt w sklepie. GIS apeluje, aby nie spożywać produktu. 

Szczegóły produktu:

Nazwa produktu: Ziemniaki jadalne sałatkowe 1,5 kg, odmiana PRIMABELLE

Numer partii: L 09/02

Zapakowane dla: Lidl Sp. z o.o. Sp. k., Jankowice ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne

Zakład pakujący: P. P-U-H Awex sp. z o.o. Kościuszków 11, 63-460 Nowe Skalmierzyce

Źródło: gov.pl

Tagi: lidl gis