Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Familiada: "co może przyjść, chociaż nie ma nóg?" Odpowiedzi rozkładają na łopatki
Michał Fitz
Michał Fitz 15.04.2023 17:42

Familiada: "co może przyjść, chociaż nie ma nóg?" Odpowiedzi rozkładają na łopatki

Familiada
fot. KAPiF

“Familiada” przyciąga od kilkudziesięciu lat całe rodziny przed telewizory nie tylko dlatego, że bywa zabawna, ale również z uwagi na to, że oglądający sami mogą sprawdzić swoją wiedzę. Producenci czasem wychodzą im naprzeciw i zadają oddzielne pytania w mediach społecznościowych.

Takie zabawy cieszą się sporym zaangażowaniem. Widać, jak wiele osób chciałoby wziąć udział w programie.

"Familiada": Co może przyjść, choć nie ma nóg?

W mediach społecznościowych teleturnieju zadano przytoczone powyżej pytanie. By na nie odpowiedzieć, nie trzeba specjalistycznej wiedzy, a wystarczy dobre kojarzenie mowy potocznej i różnych frazeologizmów. Oczytanie na pewno mogło pomóc przy odpowiadaniu.

Zabawa okazała się wielką frajdą dla widzów programu, bo pod tym jednym wpisem pojawiło się ponad pół tysiąca komentarzy! Niektóre z nich naprawdę imponowały kreatywnością.

Dramatyczne wieści. Nie żyje członek „Varius Manx”. Fani i grupa wstrząśnięci

"Familiada": Jak odpowiadali fani?

Gdyby wspomniane wyżej pytanie padło w programie, na tablicy pojawiłoby się tylko 5 odpowiedzi. Tymczasem internauci byli w stanie wymyślić ich znacznie więcej. Sugerowali, że przyjść, choć nie mają nóg, mogą: wypłata, starość, list, święto, burza, powiadomienie, okres, wezwanie czy ciężkie czasy. Nie zabrakło też żartobliwych, choć trafnych komentarzy.

- Miłość i sraczka przychodzą znienacka śmiał się jeden z użytkowników.

- Lisek co chodzi koło drogi, chociaż nie ma ręki ani nogi — dodał inny internauta.

Ile czeka się na udział w "Familiadzie"?

Taka zabawa w mediach społecznościowych dla wielu może się okazać jedyną szansą na zagranie w “Familiadę”. Program jest bowiem tak popularny, że każdego roku zgłaszają się do niego setki, a nawet tysiące uczestników.

Prowadzący kanału “Szukam pracy” w serwisie Youtube opublikował jakiś czas temu film, w którym opowiedział o jego przygodzie w “Familiadzie”. Jak wyjawił, od momentu wysłania zgłoszenia, do emisji odcinka minęły aż 2 lata!

Zobacz post:

Tagi: familiada
Powiązane
Cezary Żak
Jak dobrze znasz seriale TVP? Tylko najlepsi poradzą sobie z quizem