Lifestyle.Lelum.pl > Programy > To nie Karol Strasburger miał prowadzić ,,Familiadę”. Początkowo stawiano na uwielbianego aktora TVP i Polsatu
Karol Osiński
Karol Osiński 28.02.2021 11:38

To nie Karol Strasburger miał prowadzić ,,Familiadę”. Początkowo stawiano na uwielbianego aktora TVP i Polsatu

Familiada
fot. facebook.com/FamiliadaTVP

Popularny teleturniej Familiada mógł wyglądać całkowicie inaczej. Jeszcze przed oficjalnym wejściem programu na antenę TVP w 1994 roku do roli prowadzącego przymierzany był popularny aktor TVP i Polsatu, Paweł Wawrzecki. Tę zaskakującą informację przekazano w programie POPkultura na łamach gazeta.pl. Ostatecznie wybór padł na Karola Strasburgera, czego żaden z fanów nie może żałować.

Familiada gości na ekranach telewidzów TVP od ponad 25 lat, a jego gospodarzem nieprzerwanie do dziś, jest Karol Strasburger. Ciężko sobie wyobrazić kogoś innego na jego miejscu, jednak fakty są takie, że początkowo jego rolę miał pełnić znany m.in. z serialu Złotopolscy, Paweł Wawrzecki.

Paweł Wawrzecki Familiada

Jeden z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce, a przy tym jeden z najdłużej emitowanych, czyli popularna Familiada, od 1994 roku stanowi bardzo popularną formę rozrywki dla wielu Polaków. Nie byłoby to możliwe bez niezwykle entuzjastycznego i wywołującego uśmiech na twarzy prowadzącego, Karola Strasburgera.

Dzisiaj ciężko wyobrazić sobie omawiany teleturniej bez słynnych dowcipów gospodarza programu, jednak historia mogła potoczyć się całkowicie inaczej. Okazuje się, że popularny aktor nie był pierwszym wyborem włodarzy TVP do prowadzenia Familiady. Miał nim być Paweł Wawrzecki, o czym powiedziano w programi POPkultura na łamach gazeta.pl.

Familiadę początkowo, o dziwo, nie miał wcale prowadzić Karol Strasburger, którego znamy i kochamy. Najpierw miał to być Paweł Wawrzecki – opowiadały prowadzące program.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jednak w dalszej części wypowiedzi gospodarze POPkultury postawiły jasno swoje stanowisko i po przeprosinach aktora uznały, że nie wyobrażają sobie nikogo innego w roli prowadzącego Familiadę. Warto dodać, że Karol Strasburger został przed laty wybrany najlepszym prowadzącym omawiany teleturniej na świecie, co zostało przedstawione w jednym z wydań programu, w którym niejednokrotnie dochodziło do wpadek.

Paweł Wawrzecki jest świetnym aktorem i na pewno świetnie sprawdziłby się w Familiadzie, ale jednak … przepraszam panie Pawle, nie wyobrażam sobie niedzielnego popołudnia bez Karola Strasburgera i jego żartów. Żarty prowadzącego to jest już prawdziwa instytucja. […] Pan Paweł tez byłby w stanie rzucić kilak sucharków – dodawały prezenterki.

Karol Strasburger o Familiadzie

Familiada gości na ekranach telewidzów już od ponad 25 lat, a z okazji 25-lecia istnienia w 2019 roku Karol Strasburger wypowiedział się na temat tajemnicy tak długiej emisji popularnego teleturnieju.

To po prostu dobry program […] Dobry i dość nietypowy, gdyż niezadający pytań encyklopedycznych, lecz takie bardziej życiowe, codzienne. Nie ma w nim sztucznego aplauzu, krzyków, ośmieszania czy obrażania. Jest lekko i sympatycznie – cytuje słowa prowadzącego portal kultura.onet.pl.

A czy wy wyobrażacie sobie kogoś innego w roli prowadzącego ten wspaniały teleturniej? Nowe odcinki emitowane są w soboty, niedziele oraz święta o godzinie 14:00 na antenie TVP 2.

Zobacz zdjęcia:

Familiada

Okazuje się, że to nie Karol Strasburger stał pierwszy w kolejce do prowadzenia Familiady.

Familiada

Włodarze TVP pierwotnie widzieli w tej roli Pawła Wawrzeckiego.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl, kultura.onet.pl

Powiązane
 Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"?, fot. kadr z serialu „Świat według Kiepskich”
Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"? Tylko garstka wie, "co jest, kurde"