Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Zmiany w regulaminie Eurowizji. Teraz reprezentant musi wygrać program TVP
Michał Włoch
Michał Włoch 05.01.2020 09:32

Zmiany w regulaminie Eurowizji. Teraz reprezentant musi wygrać program TVP

eurowizja
instagram.com/eurovision

Eurowizja 2020 zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja przyniesie ze sobą szereg zmian w kwestii eliminacji. Potencjalnie zwiększą one nasze szanse na sukces w konkursie głównym, który odbędzie się w Holandii.

Jako państwo dominujemy w dziecięcym odpowiedniku konkursu mającego na celu wybrać najlepszą europejską piosenkę. Trochę gorzej idzie nam w dorosłej edycji formatu. Czy Eurowizja 2020 przyniesie nam powtórkę sukcesu Edyty Górniak z roku 1994? Miejmy nadzieję, że tak – ma się do tego przyczynić nowa formuła wybierania naszego reprezentanta. Będzie nim zwycięzca programu telewizji publicznej.

Eurowizja 2020 – kto będzie nas reprezentował?

Polska będzie reprezentowana przez zwycięzcę Szansy na Sukces. Analogiczny pomysł na podniesienie poziomu reprezentujących nasz kraj artystów, został zastosowany przy eliminacjach do dziecięcej Eurowizji. Po rezultacie, jakim było zwycięstwo Viki Gabor można wysnuć wniosek, że to dobry trop.

Do kiedy mogą zgłaszać się kandydaci na gwiazdę konkursu Eurowizja 2020? Pretendenci do reprezentowania naszej ojczyzny mają na to czas do 13 stycznia. Edycja Szansy na Sukces, która wyłoni uczestnika europejskiego konkursu, rozpocznie się 2 lutego, a zakończy 23 lutego.

Jak wygląda formuła eliminacji?

Dużą rolę będzie odgrywało jury. Jak donosi pudelek.pl, wstępna runda eliminacji obejmie trzy pierwsze odcinki programu. W każdym z nich wystąpi od sześciu do siedmiu uczestników. Zaprezentują oni swoją interpretację utworu artysty, który będzie gościem specjalnym danego odcinka.

Zwycięzcę każdego z epizodów wybierze trzyosobowe jury. Pudelek.pl podaje, że widzowie mogą spodziewać się dobrze znanych im twarzy. Prawdopodobnie częścią jury będą artyści, którzy reprezentowali nas w poprzednich edycjach konkursu.

Nowa formuła wybierania reprezentanta Polski w konkursie Eurowizja 2020 być może sprawi, że nasi zawodnicy nie będą tylko tłem dla reprezentantów innych krajów. Dotychczas nasz największy sukces to drugie miejsce Edyty Górniak sprzed ćwierćwiecza.

Eurowizja 2020 odbędzie się w holenderskim Rotterdamie. 65. konkurs europejskiej piosenki będzie można zobaczyć w połowie maja i wystąpi w nim 41 państw.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Eurowizja

Polskę będzie reprezentował zwycięzca Szansy na sukces.

eurowizja

To pomysł zaczerpnięty z eliminacji do dziecięcego konkursu europejskiej piosenki.

eurowizja

Eurowizja 2020 odbędzie się w Holandii.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych
  2. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  3. Staruszka przez całe życie skrywała sekret. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła prawdę
  4. Gdzie mieszka Maryla Rodowicz? Piosenkarka może pochwalić się wyjątkowymi wnętrzami
  5. Mąż dał jej ultimatum: ”rodzisz dziecko albo idziesz do pracy”. Wkrótce poznała powód
  6. Dzieci Królikowskiego drżą o jego zdrowie. Jest ich aż 5, smutne doniesienia

Źródło: pudelek.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania