Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wspaniałe informacje dla emerytów. Skorzystać może aż 76 tysięcy osób
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 03.07.2020 10:57

Wspaniałe informacje dla emerytów. Skorzystać może aż 76 tysięcy osób

GIS
Fot. lelum.pl

Rząd głosował nad nowelą ustawy o emeryturach i rentach z FUS dotyczącą rocznika 1953, który jako ostatni miał możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę. Nowela została przyjęta w pierwszym głosowaniu.

Emeryci będą bardzo zadowoleni z nowej ustawy, która właśnie została zaaprobowana przez Senat, a następnie zostanie podpisana przez prezydenta. Rzecz dotyczy osób urodzonych w roku 1953 i regulacji wartości przyznawanego im świadczenia. Zgłoszono także poprawki o rozszerzenie regulacji na inne roczniki seniorów, którzy wcześniej przeszli na emeryturę. Według obliczeń rządu na zmianach może skorzystać aż 76 tysięcy świadczeniobiorców!

Emeryci zyskają na zmianie ustawy

Ustawa zakłada ponowne przeliczenie emerytur osób urodzonych w 1953 roku, które zdecydowały się przejść na wcześniejszą emeryturę. Wówczas pobierały mniejszą wartość świadczenia, co regulowało prawo. Po osiągnięciu oficjalnego wieku emerytalnego świadczenie powinno być ponownie przeliczone i a jego wysokość powinna zdecydowanie wzrosnąć.

Jednak osoby urodzone w roku 1953, po osiągnięciu wieku emerytalnego nie doświadczyły żadnej zmiany. Właśnie wtedy, gdy osiągali wiek emerytalny, zmieniło się prawo, okazało się, że świadczenia są wyłączone z kapitału emerytalnego.

  1. Ministerstwo Cyfryzacji rozsyła pilne SMS-y do Polaków. Znamy ich treść
  2. Turyści spojrzeli na paragon i zrzedła im mina. 200 zł za kebaba i 35 zł za kawę, wakacyjne ceny w znanym hotelu zapamiętają do końca życia
  3. Grób aktorki ”Czterdziestolatka” jest w strasznym stanie. Aż łzy napływają do oczu, przykro patrzeć

Senat przyjął ustawę o ponownym przeliczeniu emerytur

Podczas posiedzenia Senatu przyjęto ustawę o ponownym przeliczeniu emerytur osób urodzonych w 1953 roku. Ustawa zgłoszona przez Ryszarda Majera z PiS-u została przyjęta za pierwszym razem, dlatego nie zdążono przedyskutować kwestii poprawek. Jedna z nich miała rozszerzyć przeliczenie na inne roczniki, druga zakładała skrócenie z 6 do 3 miesięcy ustawowego terminu ponownego ustalenia wysokości emerytury.

Nowelizacja emerytur roczników 1953 zmieni wysokość do tej pory wypłacanego świadczenia. Ze zmian mogą skorzystać tak samo ci, którzy zgłaszali swoją sprawę do Trybunału Konstytucyjnego, oraz ci, którzy zrobią to po raz pierwszy. Według obliczeń rządu na zmianach skorzysta aż 76 tysięcy seniorów.

Inni emeryci, szczególnie ci, którzy dopiero w tym roku zaczną korzystać ze świadczenia, mogą liczyć na korzystną waloryzację, ponieważ w ramach tarczy antykryzysowej zmieniono zasady obliczania wysokości świadczenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

EMERYCI

W wyniku zmiany przepisów rocznik 1953 został pokrzywdzony, ponieważ wartość należących im się świadczeń została zmniejszona. Ustawa, którą właśnie przyjął Senat, diametralnie zmieni ich sytuację.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata Szydło przerwała milczenie w sprawie jednych z mediów. „Czas powiedzieć dość. Jestem zbulwersowana, podła manipulacja”
  2. Porażające sceny na obozie letnim w Polsce. Musieli uciekać, są poszkodowani
  3. Mieszkaniec warmińsko-mazurskiego trafił szóstkę w Lotto. Kwota odbiera mowę
  4. Nieprawdopodobne wieści o Michele Morrone z ”365 dni”. Nie ma wyjścia, musiał podjąć przełomową decyzję
  5. Wspaniała wiadomość o Zenku Martyniuku. W domu gwiazdora disco-polo nie brakuje szczęścia
  6. Twoje ogórki kiszone są puste w środku? Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, dlaczego, powód jest zatrważający
źródło: biznes.interia.pl, serwis.gazetaprawna.pl
Powiązane
Uśmiech Dody
Poznajesz uśmiechy tych celebrytek? Nawet ich mężowie mogliby się pomylić!