Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tysiące Polaków ją uwielbiało. Edyta Jungowska nagle zniknęła. Niewiarygodne, co się z nią teraz dzieje
Karol Osiński
Karol Osiński 27.12.2020 22:01

Tysiące Polaków ją uwielbiało. Edyta Jungowska nagle zniknęła. Niewiarygodne, co się z nią teraz dzieje

edyta jungowska
fot. eastnews.pl/TRICOLORS

Jeszcze przed kilkoma laty Edyta Jungowska uchodziła za jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych, polskich aktorek serialowych. Od jakiegoś czasu artystka pozostaje zdecydowanie mniej aktywna i rzadziej widać ją w mediach. Jak dzisiaj wygląda Bożenka z serialu Na dobre i na złe? Aż ciężko uwierzyć jak wielką metamorfozę przeszła.

Show-biznes bywa męczący i uciążliwy. Edyta Jungowska przekonała się o tym na własnej skórze i w 2013 roku postanowiła wziąć głęboki oddech i odpocząć od życia na świeczniku. Później pojawiała się już nieco rzadziej na ekranach telewizorów. Co dzisiaj u niej słychać?

Jak dziś wygląda i czym się zajmuje Edyta Jungowska?

Edyta Jungowska wygląda doskonale, a obecnie skupia się przede wszystkim na rozwoju swojego wydawnictwa Jung-Off-Ska, które założyła w 2010 roku, które zajmuje się wydawaniem audiobooków dla dzieci. Kiedyś przyznała, że pomysł na ten biznes podsunęły jej książki Astrid Lindgren.

Kiedyś, podczas goszczenia w programie Xięgarnia na antenie TVN 24 przyznała, że autorka literatury dziecięcej bardzo wpłynęła na jej pogląd na świat i rzeczywistość, a także dojrzewanie. W ofercie wydawnictwa aktorki można znaleźć takie książki jak Dzieci z Bullerbyn, czy Doktor Dollitle i jego zwierzęta.

Co więcej, Edyta Jungowska bardzo aktywnie spędza czas w sieci, jednak skupia się wyłącznie na promowaniu profilu swojego wydawnictwa na Instagramie. Właśnie tam zamieszcza większość postów. Rzadko można ujrzeć jej zdjęcia, zdecydowaną przewagę mają tam fotografie literatury dla najmłodszych.

Natomiast w kwestii aktorstwa jest już nieco inaczej niż w przeszłości. W 2019 roku aktorka pojawiła się w 284. odcinku serialu Ojciec Mateusz, gdzie zagrała epizodyczną rolę Alicji Witko. Był to jej pierwszy występ aktorski od 7 lat.

Kariera aktorska Edyty Jungowskiej

Urodzona 1 lutego 1966 roku Edyta Jungowska zdobyła wykształcenie aktorskie w 1989 roku, kiedy ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, jednak swoją pierwszą rolę zagrała w wieku 17 lat. Wówczas miała przyjemność wystąpić w Szaleństwach panny Ewy, co było jej pierwszym doświadczeniem aktorskim w karierze.

Po ukończeniu szkoły aktorskiej bardzo dużo udzielała się w Teatrze Telewizji i Kabarecie Olgi Lipińskiej, a następnie rozpoczęła swoją przygodę z dubbingiem. W międzyczasie grała w epizodycznych rolach w wielu serialach i filmach, jednak przełomowa chwila nadeszła dla niej w 2000 roku, kiedy otrzymała telefon z propozycją roli Bożenki w serialu Na dobre i na złe.

Mowa tu o prawdziwym przełomie, ponieważ produkcja TVP zapewniła jej 12 lat pracy. Ludzie pokochali ją w roli siostry oddziałowej Bożenki, jednak miała przyjemność zagrać także w takich serialach jak Klan, czy Ja wam pokażę.

W 2013 roku zagrała w serialu 2XL, a następnie nadeszła wcześniej wspomniana przerwa od show-biznesu. Chcielibyście jeszcze zobaczyć Edytę Jungowską na ekranach, któregoś z ulubionych seriali?

Zobacz zdjęcia:

Edyta Jungowska

Edyta Jungowska zmieniła się nie do poznania.

Edyta Jungowska

Tak wyglądała Edyta Jungowska podczas nagrywania serialu Na dobre i na złe.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Grażyna Kohut nie żyje

Źródło: plotek.pl