Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dziś w nocy w Polsce doszło do strasznej tragedii. Najpierw zmarła jedna osoba, potem dwoje młodych druhów
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 15.09.2023 12:35

Dziś w nocy w Polsce doszło do strasznej tragedii. Najpierw zmarła jedna osoba, potem dwoje młodych druhów

straż pożarna
Tragiczny wypadek z udziałem straży pożarnej. Zdjęcie poglądowe, Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

W nocy z 14 na 15 września w województwie pomorskim doszło do druzgocącej tragedii. Wóz strażacki, który jechał na miejsce śmiertelnego wypadku, sam uległ poważnej kolizji. Okoliczności tych wydarzeń są porażające. Zginęło dwoje młodych druhów.

W nocy doszło do dwóch śmiertelnych wypadków

Dziś w nocy miał miejsce tragiczny wypadek. Ok. godz. 3:20 w Małkowie samochód osobowy zderzył się z busem. 23-letni mężczyzna, który kierował Subaru, w pewnym momencie zjechał na przeciwny pas ruchu. W wyniku tego doszło do czołowego zderzenia z Renault Master. 23-latek poniósł śmierć na miejscu, natomiast 37-letni kierowca busa trafił do szpitala.

Świadkowie wypadku natychmiast wezwali na miejsce służby ratunkowe. Na pomoc pośpieszyła m.in. Straż Pożarna. Niestety druhom nie udało bezpiecznie dostać się na miejsce wypadku. Po drodze przytrafił im się koszmarny wypadek…

"Trwaliśmy ramię w ramię", "jest mi bardzo smutno". Małgorzata Socha w nocy przekazała zasmucające wieści

Wóz strażacki uległ wypadkowi. Nie żyje dwoje młodych druhów

Po tym, jak w Małkowie doszło do śmiertelnego wypadku, wezwano na pomoc Straż Pożarną. Ok. godz. 3:40 jadący na miejsce wóz strażacki zderzył się z tirem. Do zdarzenia doszło w Żukowie. Śmierć w wypadku poniosło dwoje młodych druhów. Okoliczności tej tragedii sprawiają, że łzy same cisną się do oczu…

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP, przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP – poinformowła kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Aż ciężko uwierzyć w te przykre doniesienia. Druhowie, którzy ponieśli śmierć w wypadku, byli bardzo młodzi. Koledzy z Państwowej Straży Pożarnej pożegnali ich w poruszający sposób.

Druhowie ponieśli niespodziewaną śmierć w wypadku

Śmierć w wypadku wozu strażackiego poniosła dwójka druhów — zaledwie 22-letnia Karolina i 25-letni Łukasz. Nikt nie spodziewał się, że ta dwójka zginie na służbie, pędząc, aby pomóc innym w tragedii. Koledzy z Państwowej Straży Pożarnej pożegnali zmarłych w poruszający sposób:

Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci druhny Karoliny Dargacz oraz druha Łukasza Dargacz z OSP Żukowo (powiat kartuski w woj. pomorskim). W piątek 15 września 2023 roku w godzinach nocnych, podczas dojazdu do zdarzenia miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek samochodu OSP Żukowo, w wyniku którego dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech kolejnych odniosło obrażenia. Dwoje z poszkodowanych zostało zabranych do szpitala. Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej braci strażackiej składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłych druhów oraz poszkodowanym druhom OSP Żukowo.

Tagi: wypadek