Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tragiczna wiadomość gruchnęła nagle. Dziennikarka Fiammetta La Guidara nie żyje
Karol Osiński
Karol Osiński 24.02.2021 19:09

Tragiczna wiadomość gruchnęła nagle. Dziennikarka Fiammetta La Guidara nie żyje

dziennikarka
fot. https://www.instagram.com/fiammettalaguidara/

Tragiczne wiadomości napływają prosto z Włoch. Nie żyje znana i ceniona dziennikarka sportowa, Fiammetta La Guidara, której konikiem był motosport. Kobieta przez ponad 20 lat zajmowała się sportami wyścigowymi, a na stałe związana była z magazynem Motorsprint. Według strony corriere.it La Guidara zmarła w wyniku komplikacji związanych z ciążą. Mimo reanimacji w szpitalu Circolo nie udało jej się uratować. Miała 50 lat.

Dziennikarka przez wiele lat zaangażowana była w rozwój włoskiego motosportu, a swoim dziennikarskim profesjonalizmem i nienagannym głosem urozmaicała fanom wiele wyścigów motocyklowych. To ogromna strata.

Nie żyje dziennikarka Fiammetta La Guidara

Z nieznanych i na ten moment niezrozumiałych przyczyn zakończył się pewien etap w historii włoskiego dziennikarstwa motosportowego. Śmierć Fiammetty La Guidary spowodowała ogromne spustoszenie w sercach fanów motosportu. Kobieta przez wiele lat nie tylko pisała dla magazynu Motorsprint, ale także udzielała głosu podczas ACI Racing Weekend, czyli krajowych mistrzostw, w których trakcie odbywają się wyścigi w wielu kategoriach.

Jej oczy błyszczały radością i życiem. Nikt nie mógł sobie wyobrazić, że ten wieczny uśmiech, który zawsze otaczał jej twarz, nagle zniknie w najokrutniejszy sposób – napisał Motorsprint, żegnając dziennikarkę.

Przyczyna śmierci La Guidary nie jest pewna, wiadomo jednak, że jej przyczyną mogły być komplikacje związane z ciążą. Motocykle były jej największą pasją, zatem swoją pracą łączyła przyjemne z pożytecznym. Sama poruszała się motocyklem marki BMW F650GS, którym niejednokrotnie podróżowała na wyścigi. Prywatnie była małżonką Tarcisio Bernasconiego, który zarządza zespołem Seat Motorsport Italia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Spędziła godziny zamknięta w kabinie komentatorskiej, aby z oddaniem i profesjonalizmem opowiadać o wyścigach po niekończących się sobotach i niedzielach. Głosy współtowarzyszy w kabinie się zmieniały, podczas gdy ona zawsze była głównym punktem transmisji. Niezależnie od tego, czy mieliśmy upały, czy było przeraźliwe zimno, zawsze dzielnie stała przed mikrofonem – napisał o dziennikarce jej kolega po fachu, Franco Nugnes.

Kim była Fiammetta La Guidara?

Fiametta La Guidara była włoską dziennikarką sportową, której profesją były wyścigi motocyklowe. Włoscy fani sportów motocyklowych zapamiętają ją przede wszystkim z tego, że była pierwszą kobiecą komentatorką we Włoszech na motocyklowych mistrzostwach, a także z jej licznych publikacji dla wielu tamtejszych magazynów.

Poza wcześniej wspomnianym Motorsprint miała przyjemność pisać jeszcze m.in. dla Autosprint, czy Inmoto. W 2012 roku podjęła współpracę z magazynem Aci Sport, natomiast w ubiegłym roku została rzecznikiem prasowym mistrzostw TCR [wyścigów motocyklowych – red.].

Tydzień temu mieliśmy spotkanie online, widzieliśmy się na wideokonferencji i czuła się bardzo dobrze, nie okazała żadnych problemów. Poinformowała nas, że ciąża skończy się w czerwcu i była niezwykle szczęśliwa. Nic nie wskazywało tak wielkiej tragedii – cytuje słowa kolegi dziennikarki Gaudenzio Tavoniego, rzecznika prasowego włoskich mistrzostw GT portal corriere.it.

Niestety, to nie jedyna smutna informacja, którą podajemy na przestrzeni kilku ostatnich dni. Przypomnijmy, że w nocy z poniedziałku na wtorek w wypadku helikoptera zginął polski milioner Karol Kania. Więcej o tej tragedii przeczytacie >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Dziennikarka Fiammetta La Guidara nie żyje. Miała 50 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: sportowefakty.wp.pl, corriere.it

Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz