Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Druzgocące wieści. Odeszła Hanna Gucwińska, legenda polskiej telewizji. Miliony fanów w rozpaczy
Martyna Pałka
Martyna Pałka 12.11.2023 23:02

Druzgocące wieści. Odeszła Hanna Gucwińska, legenda polskiej telewizji. Miliony fanów w rozpaczy

Nie żyje Hanna Gucwińska
Nie żyje Hanna Gucwińska, fot. KAPIF

Właśnie przekazano dramatyczne wieści. W niedzielę 12 listopada poinformowano o nagłej śmierci Hanny Gucwińskiej. Dyrektorka wrocławskiego zoo zmarła w wieku 91 lat, dwa lata po swoim znanym mężu.

Nie żyje Hanna Gucwińska

12 listopada 2023 roku w mediach pojawiła się przykra wiadomość o nagłej i niespodziewanej śmierci dyrektorki wrocławskiego zoo oraz prowadzącej cenionego programu “Z kamerą wśród zwierząt”. Hanna Gucwińska odeszła w wieku 91 lat.

Informację o śmierci gwiazdy przekazał w swoich mediach społecznościowych prezydent miasta Wrocław Jerzy Sutryk. Polityk zamieścił wzruszający post na swoim koncie na Twitterze.

Zmarła Hanna Gucwińska - wieloletnia legendarna dyrektorka zoo we Wrocławiu razem z mężem Antonim Gucwińskim (zmarłym w 2021 roku). Przez lata program "Z kamerą wśród zwierząt", który prowadziła, uczył nas wrażliwości wobec naszych "braci mniejszych". Będzie nam jej ogromnie brakować.

Czy można opłakiwać zmarłego "zbyt długo"? Ksiądz wyjaśnia, co się wtedy dzieje z jego duszą

Kim była Hanna Gucwińska?

Hanna Stefania Gucwińska przyszła na świat 25 kwietnia 1932 roku w Warszawie. Z wykształcenia była zootechnikiem i ukończyła studia inżynierskie na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz studia magisterskie na Wydziale Zootechniki Akademii Rolniczej we Wrocławiu.

W 1962 roku wyszła za mąż za Antoniego Gucwińskiego i od tej pory wraz z ukochanym tworzyła jeden z najpopularniejszych medialnych duetów. Małżeństwo przez lata wspólnie prowadziło wrocławskie zoo, a później zaczęło współtworzyć kultowy program “Z kamerą wśród zwierząt”, gdzie opowiadało o losach istot żywych. 

Co więcej, Hanna Gucwińska była również autorką licznych książek, a jej ogromną pasją była polityka. Przez cztery kadencje zajmowała stanowisko radnej Wojewódzkiej Rady Narodowej we Wrocławiu, a także pracowała w komisjach ochrony środowiska, zdrowia oraz porządku publicznego.

Hanna Gucwińska zmarła dwa lata po swoim znanym mężu

Prowadząca popularny program przez całe swoje życie tworzyła słynny duet ze swoim ukochanym mężem Antonim Gucwińskim. Para była podziwiana za ich ogromną wiedzę na temat zwierząt, a także wzajemny szacunek i wielkie łączące ich uczucie. Podczas gdy Hanna Gucwińska opowiadała o uczuciach stworzeń, jej mąż skupiał się na ich pochodzeniu oraz geografii.

Niestety, dyrektor wrocławskiej zoo zmarł dwa lata temu - 8 grudnia 2021 roku we Wrocławiu. Mężczyzna został pochowany 7 stycznia 2022 roku w Alei Zasłużonych Cmentarza Osobowickiego w tym samym mieście. Hanna Gucwińska bardzo wtedy przeżyła jego odejście, a z powodu złego stanu zdrowia nie mogła osobiście udać się na pogrzeb ukochanego męża.

Hanna Gucwińska 2.jpg
Nie żyje Hanna Gucwińska, fot. KAPIF