Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > DRAMATYCZNY stan Małgorzaty Potockiej! Musiała czołgać się do toalety. Wiadomości przeraziły fanów
Sara Karmańska
Sara Karmańska 28.11.2023 16:19

DRAMATYCZNY stan Małgorzaty Potockiej! Musiała czołgać się do toalety. Wiadomości przeraziły fanów

Małgorzata Potocka zmagała się z poważną chorobą, fot. KAPiF
Małgorzata Potocka zmagała się z poważną chorobą, fot. KAPiF

Małgorzata Potocka cieszy się dużą popularnością wśród polskich aktorek. Ostatnio można było oglądać ją w serialu Netflixa: „Gang Zielonej Rękawiczki”, który może przynieść artystce także międzynarodową sławę. Niestety udana kariera nie uchroniła jej przed poważną chorobą.

Małgorzata Potocka jest wszechstronną artystką

Małgorzata Potocka cieszy się dużą popularnością i może poszczycić się bogatą filmografią. Aktorka jest także znana z licznych produkcji telewizyjnych, takich jak choćby: „Barwy szczęścia”, „Lulu”, „Wojenne dziewczyny” czy „Plebania”. Artystka jest jednak o wiele wszechstronniejsza – poza występowaniem na scenie i przed kamerą, zajmuje się także reżyserią i pisaniem scenariuszy. 

Jak Małgorzata Potocka ujawniła w rozmowie z „Vivą!”, może pochwalić się także doktoratem, który obroniła na wydziale operatorskim. 

Zrobiłam doktorat. Na wydziale operatorskim, na którym nigdy nie studiowałam, ale całe życie zajmuję się fotografią. To był czas, w którym nie czułam się pewna siebie i pomyślałam, że muszę sobie coś udowodnić. Wtedy też pojawił się konkurs na dyrektora teatru i zaczęłam pracę w Radomiu. To jest tak, że albo się nic nie dzieje, albo wszystko się dzieje w jednym momencie.

Wstrząsające słowa córki Leona Niemczyka. Bała się go, przytoczyła mrożącą sytuację „Myśli się o wszystkim”. Dawid Kubacki o swoim rodzinnym dramacie. Historia wzrusza do łez

Małgorzata Potocka ujawniła, że zmagała się z poważną chorobą

Mimo swojej sławy Małgorzata Potocka ujawniła, że dopadła ją okropna choroba. Choć święciła triumfy zawodowe, jej życie prywatne było dość burzliwe. Aktorka dwukrotnie się rozwodziła – z Józefem Robakowskim i z Grzegorzem Ciechowskim, a także borykała się z problemami finansowymi. W pewnym momencie groziła jej nawet utrata domu. To wszystko mogło przyczynić się do rozwoju depresji. 

Kiedy jesteś w depresji, ostatnią rzeczą, na jaką możesz sobie pozwolić, jest zmiana miejsca, w którym czujesz się bezpiecznie, gdzie odprawiasz swoje codzienne rytuały – ujawniła w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów”. 

ZOBACZ TEŻ: Rozrywający serce wpis Sylwii Peretti pojawił się nagle. Teraz czas żałoby szczególnie boli. Łzy lecą same

Małgorzata Potocka zmagała się z kryzysem zdrowia psychicznego

Choć Małgorzata Potocka zdołała uporać się z problemami finansowymi, depresja przypomniała o sobie podczas obchodów 50-lecia Szkoły Filmowej w Łodzi. Aktorka nie była wówczas w stanie wyjść z hotelu

Z pomocą przybył jej jednak psycholog Jacek Santorski, który pomógł jej przezwyciężyć kryzys zdrowia psychicznego. Artystka w rozmowie z „Vivą!” ujawniła, że w walce z chorobą pomogły jej leki, ale także psychoterapia i sport. 

Kiedy doczołgałam się na czworaka do toalety, zadzwoniłam do Jacka Santorskiego, psychologa, który przyjechał po mnie i w nocy zawiózł mnie do Warszawy. Uświadomił mi, w jakim jestem stanie.

Jeśli znajdujesz się w kryzysie zdrowia psychicznego, potrzebujesz pomocy lub masz myśli samobójcze, nie wahaj się skorzystać z numerów pomocowych:

  • 800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego,
  • 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży,
  • 116 123 – kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych,
  • 22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych,
  • 800 120 002 – Niebieska Linia, ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie,
  • 112 – w razie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.

Źródło: Super Express, Viva!