Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dramatyczne kulisy pogrzebu męża Hanny Gucwińskiej. Już wtedy było z nią źle, teraz dołączyła do ukochanego
Martyna Pałka
Martyna Pałka 13.11.2023 11:08

Dramatyczne kulisy pogrzebu męża Hanny Gucwińskiej. Już wtedy było z nią źle, teraz dołączyła do ukochanego

Dramatyczne kulisy śmierci Hanny Gucwińskiej
Dramatyczne kulisy śmierci Hanny Gucwińskiej, fot. KAPIF

Wczoraj wszystkie media obiegła smutna wiadomość o śmierci jednej z najsłynniejszych osobowości telewizyjnych ostatnich lat. Hanna Gucwińska zmarła nagle i niespodziewanie w wieku 91 lat. Niecałe dwa lata temu do wieczności odszedł również jej znany mąż - Antoni Gucwiński.

Nie żyje Hanna Gucwińska

W niedzielę 12 listopada 2023 roku przekazano smutne wieści z polskiego show-biznesu. W wieku 91 lat zmarła Hanna Gucwińska, czyli dyrektorka wrocławskiego zoo oraz wieloletnia prowadząca kultowy program “Z kamerą wśród zwierząt”. 

Kobieta z wykształcenia była zootechnikiem i nad życie kochała zwierzęta. Po objęciu stanowiska dyrektorki ogrodu zoologicznego oraz otrzymaniu posady przy współtworzeniu edukacyjnego programu ona i jej mąż Antoni Gucwiński stali się jednym z najsłynniejszych małżeństw w polskich mediach. Mało kto jednak zna szczegóły ich związku.

Po śmierci męża trafiła do szpitala, a potem słuch po niej zaginął. Co dzieje się z Hanną Gucwińską?

Początki miłości Hanny i Antoniego Gucwińskich

Zakochani powiedzieli sobie sakramentalne tak już w 1962 roku i od te pory stanowili jeden z najpopularniejszych duetów w polskim show-biznesie. Mało kto wie, że Antoni Gucwiński i Hanna Jurczyk poznali się zupełnym przypadkiem, gdy dziewczyna otrzymała propozycję stażu we wrocławskim zoo.

Wówczas Hanna Gucwińska spotykała się już z innym mężczyzną z Olsztyna, a jej przyszły mąż traktował Wrocław jako krótki przystanek w swojej karierze. Całe szczęście życie ułożyło się całkowicie inaczej.

Ja chciałem wracać do Krakowa, gdzie na Uniwersytecie Jagiellońskim skończyłem zootechnikę. Tak mi się jednak tutaj spodobało, że zostałem. I całe szczęście! 

Późniejsza para zamieszkała razem w jednym budynku - on na parterze, a ona na piętrze i w związku z tym musieli nauczyć się razem mieszkać i funkcjonować. Wszystko nabrało rozpędu, gdy w mieszkaniu pojawił się telewizor.

Nie było nas stać na porządną antenę, więc jedno na zmianę kręciło drutem przy oknie, a drugie siedziało przed ekranem. W końcu uznaliśmy, że przez tę wspólną pralkę i telewizor jesteśmy na siebie skazani 

[ZOBACZ TEŻ] TO przechodziła przed śmiercią Hanna Gucwińska

Hanna Gucwińska nie mogła pożegnać ukochanego męża

I choć zakochani nigdy nie doczekali się dzieci, do samego końca byli praktycznie nierozłącznie i umiejętnie łączyli życie prywatne z obowiązkami zawodowymi. Po ślubie zaadoptowali sporo zwierząt, który dla obydwojga stanowiły ogromną pasję.

Niestety, Antoni Gucwiński zmarł nagle 8 grudnia 2021 roku we Wrocławiu. Pogrzeb dyrektor ogrodu zoologicznego odbył się dopiero 7 stycznia 2022 roku, a wcześniej był wielokrotnie przesuwany w czasie. Niestety, z powodu problemów zdrowotnych i wizyty w szpitalu jego ukochana żona Hanna Gucwińska nie była w stanie osobiście pojawić się na pogrzebie męża.

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów