Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dramatyczne fakty dot. szpitala w Pszczynie właśnie obiegły media
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 07.11.2021 16:54

Dramatyczne fakty dot. szpitala w Pszczynie właśnie obiegły media

Pszczyna
fot. kadr „Uwaga TVN”

Pszczyna jest na ustach wszystkich, odkąd na światło dzienne wyszła informacja o śmierci 30-letniej Izabeli w tamtejszym szpitalu. Teraz na jaw wychodzą kolejne ponure fakty o placówce.

Szpital w Pszczynie już nie raz pojawiał się w mediach w kontekście poważnych uchybień i skandalicznych sposobów traktowania pacjentów. Materiał o najgłośniejszych problemach placówki zrobiła kilka lat temu Gazeta Wyborcza.

Pszczyna: szpital nie pierwszy raz nie dba o pacjentów

Na szpital w Pszczynie nakładano już nieraz wysokie kary z powodu koszmarnych sytuacji, które wychodziły na jaw przy kolejnych kontrolach. Gazeta Wyborcza wymienia takie problemy, jak braki w personelu, brak dróg ewakuacyjnych, trzymanie zwłok w tzw. brudowniku oraz afera ze śmiercią bezdomnego.

W 2016 roku w szpitalu w Pszczynie zmarł bezdomny. Mężczyznę przywieziono tam w stanie silnego wyziębienia. Umieszczono go w sale na podłodze, ponieważ był brudny – na 27 godzin, podczas których nikt się nim nie zaopiekował.

Dopiero interwencja policji zmotywowała lekarzy do działania, ale było za pózno – pacjent, w stanie krytycznym, zmarł kilkanaście godzin później.

Oczywiście złe warunki panujące w szpitalu nie muszą mieć nic wspólnego z sytuacją 30-letniej Izabeli. Lekarze i ginekolodzy podkreślają, że obecne prawo, wprowadzone rok temu przez Trybunał Konstytucyjny, działa na nich mrożąco i boją się ratować pacjentki, w strachu przed prokuratorem.

Doktor Maciej Socha, ginekolog-onkolog, położnik i perinatolog, opowiadał kilka dni temu w „Wysokich Obcasach”:

– Wielokrotnie boimy się, że przy klimacie politycznym, jaki właśnie obowiązuje, i takiej interpretacji prawa możemy być pociągnięci do odpowiedzialności, chociaż nasze działanie lekarskie było ze wszech miar uzasadnione.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Britney Spears cała jak we krwi. Makabryczne zdjęcia trafiły do sieci
  2. Smutne wieści, fani „M jak miłość” przeżyją wstrząs. Bohaterowie serialu odejdą na zawsze
  3. Kontrowersyjne wydanie „Wiadomości” na TVP po marszu dla Izy

Powiązane
Jeden z dziesięciu, Tadeusz Sznuk
Głowili się, głowili, a nie zawsze mieli racje. Oto najtrudniejsze pytania “1 z 10”! Odpowiesz?