Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Dominik Dudek ocenił pierwsze występy podczas Eurowizji. To nie Blanka podbiła jego serce
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 13.05.2023 18:48

Dominik Dudek ocenił pierwsze występy podczas Eurowizji. To nie Blanka podbiła jego serce

Dominik Dudek Blanka
fot. KAPiF / EBU/Sarah Louise Bennett

Pod koniec lutego odbyły się polskie preselekcje do Eurowizji. Konkurs zwyciężyła Blanka z utworem „Solo”, co zagwarantowało jej wyjazd do Liverpoolu. Wieczorem 11 maja z powodzeniem zawalczyła o awans do finału. W rozmowie z Lelum o swoich wrażeniach z rywalizacji opowiedział Dominik Dudek.  Z utworem “Be Good” zyskał ogromną sympatię widzów i zajął miejsce na podium. 

Dominik rzucił nieco światła na kulisy polskich preselekcji, a dodatkowo zdradził nam swoje przewidywania na temat finału. 

Eurowizja – Dominik Dudek o polskich preselekcjach

W rozmowie z naszym portalem, Dominik Dudek zdradził kilka szczegółów na temat polskich preselekcji do Eurowizji. Jak ujawnił, on sam nie nastawiał się na zwycięstwo, chociaż zaledwie kilka miesięcy wcześniej wygrał 13. edycję programu „The Voice of Poland”.  

Od preselekcji minęło już trochę czasu, ale pamiętam, że atmosfera nie była napięta, nie nastawiałem się na zwycięstwo i chyba jak każdy artysta, chciałem po prostu dać fajny występ. Na pewno byłem pod wrażeniem tego przedsięwzięcia, w końcu 10 artystów w ciągu dwóch godzin na jednej scenie – powiedział o warunkach, jakie panowały na planie „Tu bije serce Europy”.

Odniósł się także do wyników preselekcji:

– Myślę, że każdy był nieco zaskoczony wynikiem, bo gdzieś tam wszyscy stawiali na Janna, ale tego typu konkursy, jak i sama Eurowizja są nieprzewidywalne. Cieszę się ze swojego 3. miejsca, ciepłego przyjęcia mojej piosenki, myślę, że to nie jest moje ostatnie słowo jeżeli chodzi o Eurowizję – zdradza.

Wyniki sekcji zwłok Kamilka z Częstochowy. Rozpaczliwe, przez co musiał przechodzić

Dominik Dudek o piosenkach, które zostały zaprezentowane podczas polskich preselekcji do Eurowizji

Dominik Dudek opowiedział nam także o piosenkach, które wzięły udział w polskich preselekcjach. Jak ujawnił, nie miał swojego faworyta, ale jego zdaniem jedna z piosenek miała największe szanse na sukces w Eurowizji. Według innych uczestników to właśnie jej autor najbardziej zasługiwał na awans do plebiscytu w Liverpoolu:

– Każda piosenka była po prostu inna, więc tak naprawdę wszystkie opinie były bardzo subiektywne i ciężko było określić, co jest najlepsze. Myślę, że piosenka Janna najlepiej wpisywała się w konwencję tego konkursu. Każdy był nieco zaskoczony wynikiem, bo gdzieś tam wszyscy stawiali właśnie na Janna – powiedział.

Dominik Dudek ujawnił także, co sądzi o własnym występie na preselekcjach „Tu bije serce Europy”:

– Ja ze swojego występu jestem zadowolony. Cieszę się, że ludzie typowali mnie ma jednego z potencjalnych zwycięzców preselekcji, a piosenka „Be Good” nie przepadła i jest grana w największych polskich rozgłośniach radiowych – pochwalił się wokalista.

Dominik Dudek ma swojego faworyta na tegorocznej Eurowizji?

Jak przyznał Dominik Dudek od niedawna interesuje się Eurowizją, a tegoroczną śledzi dość uważnie i ma nawet swoich faworytów. 

– Myślę, że tutaj będzie walka pomiędzy Szwecją, Finlandią i Norwegią. W pierwszym półfinale według mnie najlepiej wypadła Loreen ze Szwecji, ale też podobał mi się występ reprezentantki Izraela – zdradził piosenkarz. 

Wokalista ujawnił także, jakie ma skojarzenia z tym muzycznym show:

Sama Eurowizja kojarzy mi się z ogromnym show i przepustką dla artystów do międzynarodowej kariery – powiedział.

Źródło: Eurowizja.org

Tagi: eurowizja
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania