Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Czy algi to są glony? Uczestnik programu „Jeden z dziesięciu” odpowiedział źle
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 06.06.2022 23:50

Czy algi to są glony? Uczestnik programu „Jeden z dziesięciu” odpowiedział źle

Jeden z dziesięciu
fot. „Jeden z dziesięciu” kadr z programu odcinek 16 seria 131

Już nie raz byliśmy świadkami, kiedy jedno pytanie przekreślało wszelkie osiągnięcia uczestników w teleturniejach. Tym razem zaskakująca scena miała miejsce w programie „Jeden z dziesięciu”. Młody gracz był pewien wygranej, jednak odpowiedź okazała się błędna.

„Jeden z dziesięciu” to program, który już od ponad ćwierćwiecza przyciąga nas przed ekrany i cieszy się niegasnącą popularnością wśród widzów. Nawet dłuższe przerwy w emisji nie zdołały osłabić jego pozycji, jako króla polskich teleturniejów, a postać Tadeusza Sznuka w ciągu dekad stała się niemal legendarna.

Produkcja zrzesza najtęższe umysły, a tempo odpowiadania na pytania bywa naprawdę zabójcze. Mimo to w ciągu 28 lat nie zabrakło także kuriozalnych scen i zabawnych sytuacji, a nieraz uczestnicy, zamiast wiedzą, popisywali się zbytnią pewnością siebie, zgubnym pośpiechem lub… brakiem informacji.

„Jeden z dziesięciu”: Młody uczestnik odpadł z gry. Zgubiło go banalne pytanie

Nie wiadomo do końca, co spowodowało, że młody gracz ostatecznie nie udzielił poprawnej odpowiedzi. W 16. odcinku 131. „Jeden z dziesięciu” uczestnicy szli jak burza i bardzo szybko, spośród dziesiątki wyłoniła się trójka faworytów, którzy przeszli do III etapu. Na arenie pozostali, z numerami 1-3, Adam, Beata i Jan.

W tym momencie zawodnicy sami wybierali kandydata, który miał odpowiedzieć na pytanie. Jak zawsze, był to moment, w którym rywalizacja się zaostrzyła. Wydawało się, że „Pan z numerem 1” szybko nadgoni nieco niższą ilość punktów, jednak dwa pytania, skierowane w niego przez uczestniczkę numer 2 ostatecznie przekreśliły jego szanse.

Adam najpierw nie podołał pytaniu, gdzie można zobaczyć obraz „Madonna Sykstyńska”. Wskazał na Luwr, natomiast chodziło niestety o Galerię Drezdeńską. Beata była nieugięta i jeszcze raz wskazała na sąsiada po swojej prawej stronie.

Pytanie brzmiało: Czy algi to są glony?

Gracz z uśmiechem odparł, że nie. Odpowiedź była błędna, a Adam, mimo imponującej wiedzy, stracił szansę na wielki finał.

Mimo wszystko pod jego zdjęciem na Facebooku znalazły się szczere gratulacje. Internauta docenił zmagania zawodnika w „Jeden z dziesięciu” i powinszował zajścia tak daleko.

Jeden z dziesięciu
Jeden z dziesięciu
Jeden z dziesięciu

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Krzysztof Pachucki z „Rolnik szuka żony” nie żyje. Znajomy ujawnia jak wyglądały jego ostatnie chwile
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Katarzyna Cichopek wyjechała z Warszawy. Wiemy, z kim i gdzie spędziła weekend, bardzo nietypowe miejsce

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów