Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > "Czułam się bardzo, bardzo samotna". Poruszające wyznanie Jolanty Kwaśniewskiej. Nikt nie powinien mieć takich Świąt
Michał Fitz
Michał Fitz 25.12.2023 11:48

"Czułam się bardzo, bardzo samotna". Poruszające wyznanie Jolanty Kwaśniewskiej. Nikt nie powinien mieć takich Świąt

Jolanta Kwaśniewska
Jolanta Kwaśniewska o Świętach fot. KAPiF

Jolanta Kwaśniewska przez wiele lat była najważniejszą kobietą w kraju. Wydawać by się mogło, że Boże Narodzenie takiej osoby będzie też najwspanialsze. Niestety, rzeczywistość okazała się dużo bardziej brutalna, o czym niedawno sama opowiedziała.

Jolanta Kwaśniewska o Świętach w Pałacu Prezydenckim

W Wigilię na antenie TVN wyemitowany został wyjątkowy wywiad z Jolantą Kwaśniewską. Do dziś uwielbiana przez Polaków ikona damskiej elegancji opowiedziała o tym, jak przez lata spędzała Święta Bożego Narodzenia. Okazuje się, że taki czas w Pałacu Prezydenckim tylko pozornie wydaje się bajkowy.

W rzeczywistości czas ten wcale nie był tak radosny. Przede wszystkim na przeszkodzie stały obowiązki głowy państwa. Aleksander Kwaśniewski zwyczajnie nie mógł spędzać z bliskimi aż tyle czasu, ile na pewno by chciał. A to i tak nie było najgorsze.

Jolanta Kwaśniewska zasłabła i trafiła do szpitala. Aleksander Kwaśniewski był zmuszony do natychmiastowej reakcji Zaraz wybory, a Jolanta Kwaśniewska TAK ubrana paradowała na imprezie. Wszyscy patrzyli tylko na nią!

Jolanta Kwaśniewska przeżyła wyprowadzkę córki

Najbardziej bolesny dla Jolanty Kwaśniewskiej okazał się jednak czas po wyprowadzce jej córki Aleksandry. Ta w 2004 roku poszła już na swoje, a do tego czasu pełniła przy okazji rolę najlepszej przyjaciółki swojej mamy. Pierwsza Dama później została niemal całkiem sama.

Miałam takie momenty, gdy czułam się bardzo, bardzo samotna [...] Myślę, że ta pustka po odejściu Oli była dla mnie największa. Obojętnie, jak bardzo byłam zajęta, gdy wpadałam do naszego apartamentu, to zawsze kierowałam się na prawo do Oleńki, żeby z nią zamienić parę zdań, wypytać się, co u niej się działo. A tu takie wejście do apartamentu, skierowanie się na prawo po nic. To jest właśnie ten syndrom pustego gniazda, który niezwykle odczułam

ZOBACZ TEŻ: Zdjęcia już poszły w świat. Niebywałe, że Jolanta Kwaśniewska tak wyszła do ludzi. I te włosy!
 

Jolanta Kwaśniewska o tegorocznych Świętach

Jak się okazuje, Kwaśniewska nawet teraz, już lata po prezydenturze męża nie może cieszyć się z wielkich, rodzinnych Świąt, o których marzą wszyscy. Choć jej rodzina jest naprawdę liczna, nie ma szans, by zebrała się w całości. W związku z tym w tym roku Boże Narodzenie będzie w skromnym, ale zgranym, rodzinnym składzie.

Moje siostry mają już swoje synowe, są już zięciowie, są wnuki. W związku z tym nie spotkamy się w tym roku razem

Źródło: TVN/ Plotek