Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Córka Izabeli Trojanowskiej jest już dorosła. Jaką karierę wybrała?
Julia Bogucka
Julia Bogucka 12.02.2024 06:48

Córka Izabeli Trojanowskiej jest już dorosła. Jaką karierę wybrała?

Izabela Trojanowska, Roxana
AKPA

Kariera Izabeli Trojanowskiej była niezwykle dynamiczna. Wokalistka rockowa wylansowała wiele słynnych do dziś utworów, a jej charakterystyczny wizerunek był komentowany przez wiele osób. Doczekała się córki, która niedawno skończyła 33 lata. Okazuje się, że mimo predyspozycji, postanowiła inaczej pokierować swoim życiem. Ciekawy wybór, a jak wy sądzicie?

Izabela Trojanowska i kariera rockowa

Pierwsze kroki w muzyce stawiała na początku lat 70, ubiegłego wieku występując na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie. Zdobyła wówczas nagrodę, którą wręczył jej sam kardynał Karol Wojtyła. Kolejne lata przyniosły jej kolejne sukcesy na licznych przeglądach piosenek i festiwalach, a rozkwit kariery zaliczyła u schyłku dekady jako aktorka. Zadebiutowała w serialu “Strachy” reżyserowanym przez Stanisława Lenartowicza.

Grała w teatrach, niedługo później zaczęła się rozwijać w gatunku rockowym. Do jej najpopularniejszych utworów należą: “Wszystko, czego dziś chcę”, “Pieśń o cegle” i “Karmazynowe noce”. Ma na swoim koncie siedem krążków, a w swoich utworach często przemycała treści feministyczne. Charakterystyczny był również jej wizerunek, na który składała się postrzępiona grzywka i stroje inspirowane “nową falą”, będącą odłamem punk-rocka. Wokalistka nie rezygnuje z kariery. Wciąż daje koncerty oraz występuje w popularnych serialach telewizyjnych.

EN_01610164_0395.jpg
Źródło: Pawel Wodzynski/East News
Izabela Trojanowska: „Chciał, żebym zdjęła stanik”. Roman Wilhelmi dopuszczał się skandali nie tylko w życiu, ale też na planie Izabela Trojanowska wkrótce skończy 68 lat. 10 lat temu rozstała się z mężem, ale rozwodu nie zamierza brać

Izabela Trojanowska doczekała się córki

Jeśli mowa o życiu prywatnym, nie wszystko w życiu Izabeli Trojanowskiej układało się pomyślnie. Wokalistka ma za sobą epizody depresyjne i chorobę alkoholową. Pod koniec lat 70. poślubiła cybernetyka Marka Trojanowskiego, z którym doczekała się córki Roxany. Niestety, ich związek nie przetrwał próby czasu. Pierwsze wzmianki o kryzysie w ich relacji sięgają roku 2006, ale małżeństwo rozpadło się ostatecznie siedem lat później.

Córka Izabeli Trojanowskiej jest już dorosła, ma skończone 33 lata. Piosenkarka nie ukrywa, że czeka na osiągnięcie kolejnych kamieni milowych i nie może się doczekać, kiedy zostanie babcią.

“Moja córka ma się fantastycznie. Kończy już studia, ma chłopaka. Widać, że będzie dobrze, będzie rodzina za chwilę. Cieszę się… Myślę, że rok, dwa i będzie ślub. Bardzo trzymam za nich kciuki. Mam nadzieję, że wreszcie doczekam się i zostanę babcią”

EN_00915321_0037.jpg
Źródło: TRICOLORS/East News

ZOBACZ TEŻ: Izabela Trojanowska tłumaczy się ze swojego związku. Formalnie ma męża, ale nie żyją już razem

Izabela Trojanowska - córka odziedziczyła po niej urodę?

Roxana miała przed sobą otwarte wrota do kariery w show-biznesie, postanowiła z niej jednak zrezygnować. Jak zdradzała słynna polska wokalistka, to cienie jej życia medialnego zraziły jej córkę przed wkroczeniem w ten brutalny świat

“Zabrałam ją kiedyś na pokaz mody, a później czytałyśmy w internecie, że na siłę lansuję córkę. To nie jest fajne. Ludzie zawsze jakoś chcą dokuczyć. Nie wiem po co. A gdzie mam ją zabrać? Do lasu, żeby nikt nie widział?”

- opowiadała Izabela Trojanowska w rozmowie z Moniką Jaruzelską. 

Dlatego właśnie jej córka Roxana postanowiła ostatecznie podjąć inne decyzje zawodowe. Dziewczyna kończy studia prawnicze, jest właśnie w trakcie aplikacji, a swoje życie wiąże z Niemcami. To zupełnie inna droga, niż jej matki, ale może przyniesie jej szczęście i święty spokój, z dala od błysków fleszy?

Ciężko uwierzyć, że ma już 78 lat. Andrzej Rosiewicz właśnie pokazał w Sopocie młodym polskim muzykom jak robić show
Andrzej Rosiewicz
fot. kadr z koncertu Wakacyjna Trasa Dwójki, Andrzej Rosiewicz
Andrzej Rosiewicz wpadł na sopocką scenę i zawstydził polskich muzyków. Pokazał, jak zrobić prawdziwe show. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, patrząc na to, co wyczyniał, a publiczność nie posiadała się z emocji. Aż trudno uwierzyć, że legenda polskiej sceny ma 78 lat. Wakacyjna Trasa Dwójki ma się ku końcowi. W wielkim finale letniego cyklu wystąpili m.in. Zenek Martyniuk, Classic, Komodo, Izabela Trojanowska, czy Julia Belei. W tym momencie Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski zapowiedzieli wejście prawdziwej legendy polskiej sceny, a przed publicznością stanął Andrzej Rosiewicz.
Czytaj dalej
Izabela Trojanowska wspomina Agnieszkę Kotulanke. Poruszające wyznanie
Izabela Trojanowska Agnieszka Kotulanka
TRICOLORS/East News
Izabela Trojanowska wspomina Agnieszkę Kotulankę. Poruszające słowa aktorki mogą wywołać łzy. To już cztery lata, odkąd gwiazda „Klanu” odeszła z tego świata, jednak wspomnienia o niej są wciąż żywe. Agnieszka Kotulanka zmarła 20 lutego 2018 roku. Mimo usilnych prób pomocy ze strony bliskich i przyjaciół, przez znaczną część swojego życia zmagała się z poważną chorobą — alkoholizmem, który wycieńczył jej organizm. 4 lata temu, po serii migren, doszło u gwiazdy do wylewu. Ratownicy nie zdołali jej uratować. Agnieszka Kotulanka pozostawiła po sobie pustkę, której nie dało się zapełnić. Fani z żalem żegnali serialową Krystynę Lubisz z „Klanu”, wraz z rodziną, a także przyjaciółmi współpracownikami z planu. Izabela Trojanowska wspomina zmarłą koleżankę w rocznicę jej śmierci. Twierdzi, że ekipa serialu nigdy do reszty nie pogodziła się z utratą aktorki.
Czytaj dalej