Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Co robi Edyta Jungowska? Zniknęła z show-biznesu i zaskakuje
Katarzyna  Kowalska
Katarzyna Kowalska 20.12.2018 13:30

Co robi Edyta Jungowska? Zniknęła z show-biznesu i zaskakuje

Co robi Edyta Jungowska?
Fot.: Archiwum prywatne Edyty Jungowskiej

Co robi Edyta Jungowska? Polską aktorkę telewizyjną i teatralną kojarzymy głównie z roli siostry Bożenki z serialu Na dobre i na złe. Obecnie coraz mniej słyszy się o jej scenicznych dokonaniach. Czym więc na dany moment zajmuje się aktorka?

Ostatni raz mieliśmy okazję oglądać aktorkę w serialu 2 XL. Emitowany od 2013 roku serial, w którym pojawiła się również Elżbieta Romanowska i Przemysław Sadowski, doczekał się wyłącznie jednego sezonu. Wraz z jego zakończeniem, o Jungowskiej zrobiło się znacznie ciszej. Co się z nią dzieje?

Co robi Edyta Jungowska?

Własne wydawnictwo

Edyta Jungowska, zafascynowana twórczością szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, zajmuje się wydawaniem jej największych dzieł w formie czytanej. Swój czas dzieli między Polskę, a Szwecję. Aktorka od lat prowadzi własną działalność, którą jest wydawnictwo Jung-Off-Ska. Wśród wspomnianych wcześniej pozycji, aktorka wydała znaną na całym świecie Pipi Langstrumpf oraz Dzieci z Bullerbyn.

Plany na przyszłość?

Jak zdradziła znajoma artystki, Edyta ma zamiar wydać wszystkie 25 książek Lindgren. I kto wie, może z kolejnego wyjazdu za morze przywiezie do kraju coś zupełnie nowego.

Festiwal „Dwa Teatry”

Co robi Edyta Jungowska? W lipcu 2018 roku mieliśmy przyjemność obejrzeć aktorkę na festiwalu „Dwa Teatry”, który odbył się w Sopocie. Podczas gali Jungowska otrzymała nagrodę specjalną ZASP za rolę w spektaklu „Lekcje miłości”. Sztuka Iriny Waśkowskiej w reżyserii Rafała Sabary zachwyciła widzów. Poruszająca delikatny temat ludzkich relacji, zaskakująca grą aktorską, okazała się wielkim sukcesem, również dla samej Edyty Junowskiej.

Rozpromieniona aktorka stawiła się w barwnej tunice, prezentując piękny uśmiech i nowe cięcie, które dodaje jej wiele uroku.

Pozostaje nam więc życzyć aktorce powodzenia, zarówno na łamach teatru, jak i w życiu osobistym. Nie możemy się doczekać, gdy ponownie o niej usłyszmy!

Co robi Edyta Jungowska? ZOBACZ ZDJĘCIA:

Co robi Edyta Jungowska?

Szerszej publiczności aktorka znana jest głównie z serialu „Na dobre i na złe”, w którym odgrywała rolę siostry Bożenki.

Co robi Edyta Jungowska?

Aktorka pojawiła się na festiwalu „Dwa Teatry” w lipcu 2018. Zachwyciła promiennym uśmiechem!

Co robi Edyta Jungowska?

Jungowska angażuje się również w różnego typu akcje. Tu, pozuje z czworonogiem do kanalendarza „Wielcy Małym” na 2018 rok.

Co robi Edyta Jungowska?

Aktorka większość swojego czasu poświęca pracy w jej własnym wydawnictwie „Jung-off-ska”. Książki dla dzieci, które możemy odnaleźć na stronie „jungoffska.pl”, czytane są właśnie jej głosem!g

Co robi Edyta Jungowska?

Bywa, że artystka osobiście pojawia się na spotkaniach, poświęcając czas czytaniu najmłodszym.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Brad Pitt obchodzi dziś urodziny! Jak zmieniał się przystojny aktor?
  2. Jennifer Lawrence sypiała z Harvey Weinsteinem? Aktorka zaprzecza!
  3. Ile zarabia Małgorzata Kożuchowska? Zarobki aktorki zachwycają

Źródła: plotek.pl; jungoffska.pl; teatrtelwizji.vod.tvp.pl