Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Co dzieje się z Tomaszem Komendą? Wcale nie zniknął, aż przykro na to patrzeć
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 19.12.2023 18:23

Co dzieje się z Tomaszem Komendą? Wcale nie zniknął, aż przykro na to patrzeć

Tomasz Komenda
Co się dzieje z Tomaszem Komendą? Fot. MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił. Po tym, jak w końcu go uniewinniono, musiał odnaleźć się w całkiem nowej rzeczywistości. Jednak kiedy wydawało się, że będzie mógł zacząć w pełni cieszyć się życiem, spadła na niego druzgocząca diagnoza. Tomasz Komenda przez długi czas zmagał się z bezlitosną chorobą, nagle słuch po nim zaginął. Gdy wydawało się, że zniknął, niespodziewanie zdradził, co się z nim działo.

Tomasz Komenda został uniewinniony, dostał za to fortunę

23-letni Tomasz Komenda został oskarżony o gwałt i zabójstwo nastolatki, za które został skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat. Do tego zupełnie niesłusznie - po kilkunastu latach udało się ująć sprawców odpowiedzialnych za czyny, za które został oskarżony Tomasz Komenda. Wówczas mężczyzna wyszedł na wolność, jednak koszmar, który przeżył w więzieniu, na zawsze odcisnął na nim piętno.

Za niesłuszny wyrok sądu Tomasz Komenda dostał odszkodowanie, które wynosiło ponad 12 milionów złotych. Mężczyzna zaczął nadrabiać stracony w więzieniu czas. Związał się z Anną Walter, z którą doczekał się dziecka. Sielanka rodziny nie trwała jednak długo. Okazało się, że mężczyzna usłyszał druzgocącą diagnozę. 

Holoubek przekazał właśnie smutną wiadomość o Tomaszu Komendzie. Wydawało się, że wychodzi na prostą, nowotwór to niejedyny problem WRESZCIE o tym powiedział. Najpierw pasmo koszmaru, teraz Tomasz Komenda przekazał dobre wieści

Tomasz Komenda usłyszał diagnozę i zniknął

Tomasz Komenda spędził najlepsze lata swojego życia na odbywaniu niesłusznego wyroku w więzieniu. gdy w końcu sprawiedliwości stało się za dość, a on wyszedł na wolność, spotkała go kolejna osobista tragedia. Mężczyzna zachorował na raka. Okazało się również, że rozstał się ze swoją partnerką. Anna Walter opowiedziała na początku roku o przykrych kulisach związku z mężczyzną. Zarzuciła mu także, że przestał płacić alimenty na syna. 

Tomasz Komenda odpowiedział na te zarzuty na łamach “Super Expressu”:

Są zdecydowanie za wysokie. Trzeba pamiętać, że ja moich pieniędzy nie zarobiłem. Mam je z uwagi na krzywdy, których doznałem.

Niedługo później wydawało się, że mężczyzna zapadł się pod ziemię. Przestał pokazywać się publicznie, a reżyser filmu o nim wyznał, że stracił z nim kontakt. Okazuje się, że Tomasz Komenda nie zniknął, a postanowił skupić się na własnym zdrowiu i walce z okrutną chorobą. Niedawno zdradził, co się z nim działo.

ZOBACZ TEŻ: Rozpaczliwe słowa o Tomaszu Komendzie. Co się z nim dzieje? “Chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle”

Co się dzieje z Tomaszem Komendą?

Jakiś czas temu Tomasz Komenda udzielił dziennikarce “Gazety Wyborczej” krótkiego komentarza. Podczas telefonicznej rozmowy z redaktorką stwierdził, że niepotrzebnie opowiadał o alimentach na łamach “Super Expressu”. Opowiedział również, co obecnie dzieje się w jego życiu:

Leczę się, je­stem na che­mii, włosy już mi od­ro­sły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wia­do­mo, czy znowu nie wróci. Do ope­ra­cji się nie nada­wał. Cięż­ko mam, ciekawe, kiedy zrzu­cę w końcu ten krzyż, już na­le­ża­ło­by mi się tro­chę spo­ko­ju – wyznał Tomasz Komenda.

Dziennikarka umówiła się z nim na spotkanie, jednak ostatecznie nie doszło ono do skutku. Mężczyzna tłumaczył się sesją chemioterapii. Później wysłał do redaktorki “Gazety Wyborczej” krótkiego smsa z przeprosinami:

Prze­pra­szam, ale nie. Ja z tym wszyst­kim już skoń­czy­łem. Chcę nor­mal­nie, spo­koj­nie żyć i kropka. 

Projekt bez nazwy - 2023-12-19T173053.530.png
Tomasz Komenda. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-12-19T173022.749.png
Tomasz Komenda. Fot. KAPiF