Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Chwilę po śmierci Jakuba Ulewicza w sieci pojawił się pilny apel. Przyjaciele poruszyli wszystkich Polaków
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 11.07.2023 21:36

Chwilę po śmierci Jakuba Ulewicza w sieci pojawił się pilny apel. Przyjaciele poruszyli wszystkich Polaków

Jakub Ulewicz
fot. kadr z serialu "M jak miłość", zbiórka środków dla rodziny Jakuba Ulewicza

2 tygodnie temu zmarł Jakub Ulewicz, aktor znany z występów w “M jak miłość”, czy “Prawa Agaty”. Jego pogrzeb odbył się w poniedziałek 10 lipca na Powązkach. Spoczął on w rodzinnym grobie obok swoich rodziców. Mężczyzna zostawił 56-letnią żonę i kilkuletnią córkę. Przyjaciele postanowili pomóc wdowie i zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla Yany i Soni. Jej celem jest 50 tysięcy złotych. Póki co uzbierano nieco ponad ¼ tej sumy (13 tysięcy złotych).

Jakub Ulewicz w oczach przyjaciół

- 27 czerwca b.r. w tragicznych okolicznościach odszedł nasz kolega Kuba Ulewicz, pozostawiając w żałobie Yanę i Sonię. Postanowiliśmy założyć tę zbiórkę, by wesprzeć ich w tym najtrudniejszym momencie - czytamy w opisie zrzutki.

Przyjaciele wspominają go jako wrażliwego, życzliwego, empatycznego i zawsze uśmiechniętego człowieka. Dodają, że był cudownym mężem i ojcem i dla wszystkich bliskich był wyjątkową postacią.

"M jak miłość": Grała żonę Marka Mostowiaka, mało kto wiedział o dramacie. Po 12 latach zostawił ją dla znanej gwiazdy

Przyjaciele zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla rodziny Jakuba Ulewicza

- W obliczu tak wielkiej tragedii my, tj. koleżanki i koledzy, bliscy, znajomi, przyjaciele i ludzie, którzy mieli przyjemność kiedykolwiek z nim obcować w życiu, na scenie czy planie filmowym, mamy szansę wesprzeć Jego Żonę Yanę i 8-letnią Córeczkę Sonię i dać im odczuć, że nie zostały same - czytamy.

Zebrane wpłaty mają pomóc rodzinie Jakuba Ulewicza przetrwać pierwsze miesiące po jego śmierci i rozwiązać przynajmniej jeden problem, z którym się boryka.

Jakub Ulewicz miał na swoim koncie wiele ról

Poza rolami serialowymi Jakub Ulewicz występował też w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, gdzie wcielił się w niemal 40 ról. To właśnie fanpage tej kulturalnej placówki poinformował o jego odejściu.

- Trudno nam uwierzyć w to, co się stało, jeszcze trudniej o tym pisać i próbować wyrazić nasze uczucia - napisano w komunikacie.

Dla wszystkich osób, które chcą wesprzeć rodzinę zmarłego aktora link do zbiórki znajduje się tutaj 

Tagi: śmierć
Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego