Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Był najmłodszym członkiem załogi. 19-latek z Titana nie chciał płynąć, był przerażony wyprawą
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 23.06.2023 10:14

Był najmłodszym członkiem załogi. 19-latek z Titana nie chciał płynąć, był przerażony wyprawą

Suleman Dawood, członek załogi łodzi podwodnej Titan.
fot. -/AFP/East News, HANDOUT/AFP/East News

Wczoraj media z całego świata obiegła tragiczna wiadomość o śmierci załogi łodzi podwodnej Titan. Najmłodszym członkiem załogi był Suleman Dawood, syn pakistańskiego biznesmana. Ciotka nastolatka w wywiadzie z NBC News wyznała, że chłopak miał mieć wątpliwości co do brania udziału w wyprawie i był nią “przerażony”. 

Nie żyje załoga Titana. 19-letni Suleman Dawood bał się udziału w wyprawie

Pięcioosobowy zespół wyruszył na spotkanie z Titaniciem 18 czerwca, zaledwie kilka godzin od wypłynięcia stracono z nim kontakt. Błyskawicznie rozpoczęto poszukiwania, które niestety zakończyły się tragicznym odkryciem. Załoga zginęła w wyniku implozji, czyli nagłego zapadnięcia się materii pod wpływem podciśnienia. 

Części Titana zostały znalezione ok. 500 metrów od wraku Titanica, o czym poinformowano w czwartek na konferencji prasowej amerykańskiej straży przybrzeżnej. Wśród osób na pokładzie znalazł się 19-letni Suleman Dawood, syn pakistańskiego biznesmana. Ciotka Sulemana, Azmeha Dawood, udzieliła wywiadu NBC News, podczas którego wyznała, że był przerażony wyprawą i nie był tak chętny, jak jego ojciec, aby spotkać się z wrakiem Titanica.

Kalczyńska podsumowała wymownie pracę w „Dzień dobry TVN”. Dosadny komunikat na pożegnanie

Suleman Dawood chciał sprawić przyjemność ojcu?

Załamana tragicznymi wydarzeniami kobieta podczas rozmowy ze wspomnianą stacją przyznała, że Suleman Dawood miał podjąć się tej wyprawy ze względu na swojego ojca, aby zrobić mu przyjemność. Tuż przed wyruszeniem miał wyrazić niechęć i poinformować ojca, że nie jest pewny, czy chce zejść pod wodę w celu zbadania wraku Titanica. 

Mimo obaw 19-latek wszedł na pokład Titana i wypłynął razem ze swoim ojcem i 3 innymi osobami. Azmeha Dawood wciąż nie może uwierzyć, że już nigdy nie zobaczy swojego bratanka. 

Shahzada Dawooda był wielkim pasjonatem Titanica

Według  Azmeha Dawood, ojciec 19-latka od wielu lat pasjonował się historią Titanica i marzył o wyprawie w celu zbadania wraku brytyjskiego transatlantyku, który zderzył się z górą lodową w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku. Był prawdziwym odkrywcą i naukowcem. Jego przyjaciel, Ahsen Uddin Syed, powiedział niegdyś, że „Podróże i nauka są częścią jego DNA”. 

Obecnie wciąż trwają działania na dnie oceanu. Kontradmirał John Mauger podczas czwartkowej konferencji prasowej, podczas której poinformowano o śmierci załogi, przekazał również, że nie na ten moment nie ma pewności, czy uda się wydobyć ich ciała. Zwrócił uwagę na bardzo trudne środowisko poszukiwań, mimo tego zapewnił, że straż wciąż będzie pracować. 

Załoga Titana.jpg
HANDOUT/AFP/East News, Shahzada and Suleman Dawood, członkowie załogi łodzi podwodnej Titan.

Źródło: NBC News, nytimes.com 

Tagi: Titanic
Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny