Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Bliźniaczki syjamskie mogły nigdy nie przeżyć operacji. Niewiarygodne, jak wyglądają po 14 latach
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 18.06.2020 17:42

Bliźniaczki syjamskie mogły nigdy nie przeżyć operacji. Niewiarygodne, jak wyglądają po 14 latach

bliźniaczki
fot.youtube.com/Mayo Clinic

Choć to nie była łatwa decyzja, rodzice zdecydowali się rozdzielić swoje córeczki. Lekarze mieli nie lada kłopot, dziewczynki były połączone klatkami piersiowymi. Operacji, jaką przeszły bliźniaczki przyglądał się cały świat. Przez 12 godzin nad rozdzieleniem dwóch ciał pracował sztab lekarzy. W końcu media obiegła wspaniała wiadomość – dziewczynki przeżyły i wygląda na to, że będą zdrowe. Jak mają się dziś?

Bliźniaczki syjamskie to rzadki i bardzo skomplikowany przypadek. 14 lat temu na świat przyszły dwie dziewczynki zrośnięte klatkami piersiowymi. Ich losy obserwował cały świat. Rodzice długo zastanawiali się nad operacją rozdzielenia dzieci. Była wówczas bardzo niebezpieczna i mogła skończyć się nawet śmiercią dziewczynek. Mimo to podjęli decyzję, że rozdzielą swoje dzieci. Aż trudno uwierzyć, jak teraz wyglądają bliźniaczki.

Bliźniaczki syjamskie 14 lat później

Po udanej operacji, dziewczynki Abby i Isabelle Carlson, musiały zostać poddane intensywnej rehabilitacji. Ich ciała, dotąd współpracujące musiały nauczyć się funkcjonować samodzielnie. Narządy z początku pracowały bardzo słabo, z czasem młode organizmy nabrały nieco więcej siły.

Dziewczynki dorastały, a ich rozdzielone ciała działały bez zarzutu. Rodzice długo je rehabilitowali, by osiągnąć pewność, że są zdrowe i samodzielne. Dziś mają 14 lat i wyglądają jak dwie krople wody. Nikt by się nie domyślił, że niegdyś były połączone ciałami. Podobno bardzo różnią się charakterami i ciągle rywalizują. Ich siostrzana więź jest, jak mówią rodzice niesamowita.

  1. Ma 62-lata i figurę dwudziestolatki. Wyjawiła sekret swojej figury, mężczyźni błagają ją o randkę
  2. Ocet pomoże błyskawicznie pozbyć się mszyc z ogrodu. Znamy przepis na piorunująco skuteczną domową miksturę
  3. Uwielbiany aktor oskarżony o zgwałcenie trzech kobiet. 44-letniemu gwiazdorowi grozi 45 lat więzienia

Bliźniaczki syjamskie – przyczyny

Bliźniaki syjamskie powstają w wyniku wadliwego podziału komórki jajowej. Ciąża z bliźniętami syjamskimi jest zagrożona, często kończy się poronieniem, bywa także że dzieci rodzą się martwe. Urodzenie się żywych, złączonych organizmów to rzadkość, a ich rozdzielenie jest konieczne.

Szczęśliwy wynik operacji bliźniaczek był naprawdę wielkim medycznym osiągnięciem. Fakt, że dziś są zdrowe i właśnie weszły w okres dojrzewania, jest prawdziwą radością dla ich rodzin. Na całe szczęście dziewczynki nie zmagają się z żadnymi powikłaniami. Rodzice chwalą się, że ich dzieci szybko się uczą, są bystre i diametralnie różne ze sposobu bycia. Klinika Mayo do dziś chwali się swoim sukcesem. W filmiku umieszczonym na YouTubie wspominający zabieg lekarze dosłownie płaczą, są tak wzruszeni efektami swojej pracy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

bliźniaczki

Dziewczynki były połączone klatkami piersiowymi w okolicy serca.

bliźniaczki

W operacji rozdzielenia dziewczynek uczestniczyło ponad 17 lekarzy.

bliźniaczki

Dziś dziewczynki są zdrowe i energiczne. Rodzice twierdzą, że nie sposób je rozróżnić. Na szczęście mają zupełnie inne usposobienia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego
  2. Stało się. Zamykają szkoły, restauracje, odwołali 1500 lotów. Porażające wiadomości, których wielu się obawiało, z Chin
  3. Edyta Górniak okłamała TVP? Wypłynęły niewiarygodne informacje, jej największa tajemnica wyszła na jaw
  4. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Zemścił się w jej urodziny w najzłośliwszy możliwy sposób
  5. Anna Lewandowska wyprzedaje garderobę. Wiemy gdzie i za ile, ceny zwalają z nóg
  6. Nagle siostra panny młodej podeszła do ołtarza. Nie mieści się w głowie, co pan młody zrobił na oczach wszystkich gości

Źródło: kolezanka.pl, wikipedia.org

Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny