Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Beata Tyszkiewicz o matkach w Polsce. „Nie są doceniane, powinny dostawać pensję 2,5 tys. złotych”
Katarzyna  Kowalska
Katarzyna Kowalska 12.08.2019 15:18

Beata Tyszkiewicz o matkach w Polsce. „Nie są doceniane, powinny dostawać pensję 2,5 tys. złotych”

anna mucha
fot. instagram.com/kuba_wojewodzki_official

Beata Tyszkiewicz nie ma oporów przed zabieraniem głosu w naprawdę ważnych kwestiach. W jednym z wywiadów gwiazda odważyła się poruszyć temat, który dla niektórych uchodzi za tabu. Aktorka przyznała, że jej zdaniem polskie kobiety — a w szczególności matki — nie są doceniane. Co według niej leży u podstaw tego zjawiska?

Ikona kina odniosła się nie tylko do hierarchii, jaka panuje w polskim systemie, ale również do zarobków, które w przypadku kobiet są zdecydowanie za niskie. Skąd takie wnioski? Czy tym stwierdzeniem aktorka mogłaby otworzyć puszkę Pandory?

Rola matki w społeczeństwie

W wywiadzie udzielonym Oldze Miłogrodzkiej Beata Tyszkiewicz podkreśliła, że posiadanie dziecka i zajmowanie się domem wymaga od każdej kobiety ogromnej determinacji i odwagi:

— Podziwiam dziewczyny, które rezygnują ze studiów, gdy rodzi się dziecko i pozwalają mężowi rozwijać się w pracy. One często też pracują, ale to, co robią w ogóle się nie liczy — wspomniała — Widzę te kobiety zmęczone, z siatami, gotujące, pędzące do przedszkola, z przedszkola, na angielski. Podziwiam je. Uważam, że pokolenie matek i teściowych jest wspaniałe i mocne.

Beata Tyszkiewicz o niedocenianej płci

Beata Tyszkiewicz znana jest z bezkompromisowego podejścia do ważnych spraw, nic więc dziwnego, że otwarcie mówi o problemach kobiet. Aktorka uważa także, że polskie kobiety nie otrzymują od państwa tyle, na ile faktycznie zasługują:

(Matki) powinny dostawać od państwa normalną pensję – 2,5 tys. złotych. One i tak zainwestowałyby to w dzieci. Te kobiety zasługują na wyróżnienie, w przeciwieństwie do tych, które jeżdżą po świecie, mają kwiat w kapeluszu, a dzieci widzą dwa razy do roku, na Dzień Dziękczynienia i przy jakieś innej jeszcze okazji — podsumowała.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz uważa, że kobieta, która zostaje matką, jest niezwykle odważna i codziennie musi mierzyć się z wieloma wymagającymi wysiłku oraz determinacji zadaniami.

beata tyszkiewicz

Aktorka przyznaje, że polskie mamy nie otrzymują od państwa wynagrodzenia na odpowiednim poziomie. Według niej każda z nich powinna otrzymywać co najmniej 2,5 tysiąca złotych miesięcznie, by móc zaspokoić swoje potrzeby oraz dzieciaków. Macierzyństwo uważa za bardzo ciężką pracę!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przystojny aktor „Barw Szczęścia” został ojcem! Pokazał zdjęcie maleństwa, zdradził płeć i imię
  2. Ile zarabia Anna Komorowska? Była Pierwsza Dama w szczerych słowach o pensjach w Pałacu Prezydenckim
  3. Panna młoda została upokorzona w salonie sukien ślubnych. Wszystko przez jej rozmiar
  4. Zwyciężczyni „Supermodelka plus size” opala się topless! Pokazała zdjęcie, fani: „Bogini”
  5. Aleksandra Konieczna miała niełatwe życie. Po śmierci męża aktorka podupadła na zdrowiu

Źródło: deluxe.trojmiasto.pl