Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje mąż mamy Anny Przybylskiej. To dzięki niemu aktorka pojednała się z Bogiem
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 22.02.2021 15:14

Nie żyje mąż mamy Anny Przybylskiej. To dzięki niemu aktorka pojednała się z Bogiem

Anna Przybylska
fot. beautiful* reality*, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Wielka tragedia w domu Anny Przybylskiej. Mama aktorki poinformowała o śmierci swojego męża Benedykta Wietrzykowskiego. Ojczym nieżyjącej artystki miał 82 lata. Pożegnano go wzruszającymi wpisami. W jednym z wywiadów Anna Przybylska przyznała, że to dzięki niemu pojednała się z Bogiem.

Anna Przybylska straciła ojca, gdy miała zaledwie 16 lat. W jednym z wywiadów zdradziła, że zmarł on na raka zaledwie półtora miesiąca od wystawienia diagnozy. Po śmierci męża matka aktorki Krystyna znalazła szczęście u boku Benedykta Wietrzykowskiego. Niestety teraz poinformowała, że jej ukochany nie żyje.

Anna Przybylska: nie żyje ojczym aktorki. Kim był Benedykt Wietrzykowski?

Benedykt Wietrzykowski urodził się w 1939 roku w Gdyni i to właśnie tam mieszkał przez całe swoje życie. W swojej późniejszej pracy poświęcił się walce o pamięć z czasów II wojny światowej. Od ponad 20 lat sprawował funkcję prezesa Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych.

W swoim środowisku był bardzo ceniony. Organizował spotkania, wspierał projekty prac dokumentalnych na temat przymusowych wysiedleń mieszkańców Pomorza. W lokalnych mediach był bardzo rozpoznawalny.

Benedykt Wietrzykowski starał się być wzorem dla swoich pasierbic. Anna Przybylska, na krótko przed swoją śmiercią wyznała, że to właśnie dzięki ojczymowi nawróciła się i pojednała z Bogiem.

Mężczyzna pojawiał się u boku żony, ale na co dzień unikał większego medialnego rozgłosu. Wygląda na to, że był skromnym człowiekiem.

W poniedziałek rano, 22 lutego media obiegła smutna informacja o jego śmierci. Wietrzykowski zmarł w wieku 82 lat, o czym poinformowała mama Anny Przybylskiej, Krystyna, za pośrednictwem wpisu na Facebooku.

Dodała zdjęcie pomnika, który kiedyś postawił jej mąż. Pod fotografią zamieściła rozrywający serce opis, w którym da się wyczuć wiele bólu.

Panie Prezesie!!! Benedykcie, będziesz patrzył na swój
UKOCHANY POMNIK z góry – napisała.

Anna Przybylska: siostra aktorki pożegnała ojczyma

Jednak nie tylko matka sióstr Przybylskich pożegnała bliską jej osobę za pośrednictwem mediów społecznościowych. Smutną wiadomość potwierdziła również starsza siostra Anny Przybylskiej, Agnieszka.

Zarówno na jej profilu na Instagramie, jak i Facebooku pojawiła się fotografia mamy z drugim mężem. Para pozuje uśmiechnięta na ściance, a pod spodem pojawił się napis „Żegnamy cię Benku…”

Obserwujący w mediach społecznościowych kobietę internauci od razu ruszyli z wyrazami pocieszenia oraz kondolencjami. Niektórzy z nich wspominali poczucie humoru zmarłego oraz pisali, że będzie go im brakować.

Niestety, ale to niejedyna smutna wiadomość, która ostatnio obiegła media.

Zobacz zdjęcie:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Aga (@agulka2002)

Zmarł drugi mąż matki Anny Przybylskiej.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: facebook.com, instagram.com